| UrsuSocat a întrebat:

Caut de ceva vreme pe internet o colinda interesanta. Nu gasesc varianta care imi trebuie. Nu prea stiu cum se numeste dar refrenu e Oila oila oila la la la la. Am gasit pe net variante tot felul dar cea pe care am auzit-o avea si versul "La mariuca nu mergem ca ne-a da paine cu jem" sau ceva in genu'. Am nevoie doar de versuri. Dau funda! big grin

1 răspuns:
| Justme32 a răspuns:

Am plecat să colindăm, tot satul să-l bucurăm oila oila oilalalalala x2
Că dacă nu ni-ii deschide, nu știu unde om mai prinde oila oila oilalalalala x2
La Mărie nu merem, că ne-o da pâine cu jem, iar Andreea nu ne lasă, că-i fată de preoteasă oila oila oilalalalala x2
La fierar nu mai merem, că ne-o da numai un leu, știam asta și nu ne-om duce, c-a pățit popa cu Crucea oila oila oilalalalalalax2
Ne-om duce la crâșmăriță, și ne-o da o pălincuță, să fim veseli și frumoși, și cu culoare-n obrăji oilaoilaoilalalalala x2
Și tu dacă ni-ii primii, tot anul ți-om mulțumii.De ne dai un măr și-o nucă, fericirea să te-ajungă oilaoilaoilalalalala x2
Anul care a venit, te găsească fericit, cu mândruța ta de mână, faceți casă împreună, La Mulți Ani cu sănătate s-aveți nuntă cu de toate
Și la anul ni-iți chema iarăși vă vom colinda oilaoilaoilalalalala x2
E cea mai preferată colindă populară everwinking