| Sharque99 a întrebat:

Caut si eu de multi ani o melodie pe care o ascultam in copilarie si anume prin anii `85-90 insa cred ca melodia era mult mai veche.Videoclipul era cam asa : Era alb-negru, actiunea se intampla pe o alee, erau 3 sau 4 persoane dintre care unul taia tot videoclipul lemne cu un fierastrau, unul cu muchi tragea de fiare, din cand in cand mai aparea cate o fetita care dansa pe acolo.si parca si o doamna care nu mai tin minte ce facea.
Ultima data cand am vazut acest videoclip intamplator a fost acum 20 de ani.
Va rog daca sunteti mai in varsta decat mine si va aduceti aminte mai bine sa imi spuneti cum se numea melodia.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detaliile din videoclip nu ajuta cu mare lucru...
alte detalii: formatie/femeie/barbat; genul muzical; versuri/cuvinte (sunt cele mai importante); cum arata cantaretul/formatia (elemente distinctive); in ce limba se canta; o melodie asemanatoare; ETC! Orice detaliu!
in cel mai rau caz, iti pot trimite melodiile din perioada aceea pe care le am... poate o gasesti. prin ''''we transfer. com'''. primesti de la ei pe email (daca mi-l dai) link-ul de descarcare.