| Unknow9990 a întrebat:

Ce boxe imi recomandati, eu am niste boxe "Genius" nu stiu sa explic ce model sunt, nu ma prea pricep, dar volum are mare, bass-ul baraie nu stiu cum sa zic se aude urat...
As vrea sa imi recomandati niste boxe pentru PC nu pentru filme, Muzica (ELECTRO) bass-ul sa fie fin si volumul sa il aiba mare!
As vrea sa imi explicati cum este... cum functioneaza!
As vrea pana in 500 de LEI!
Ceva sa gasesc in magazinee!
Funda! pentru cea mai buna explicatie si recomandare de boxe (p.s nu ma pricep)

1 răspuns:
| Utilizator1234 a răspuns:

In sfarsit, pui intrebarea cum trebuie si dai detalii. Pentru muzica, nu e indicat un 5.1 pentru ca muzica este la origine inregistrata stereo, deci trebuie redata stereo. Daca esti bass-head, iar muzica pe care o asculti este predominant compusa din frecvente joase, ai nevoie de un 2.1 (care nu e tocmai cea mai buna solutie pentru un sunet de calitate, dar conteaza mai mult preferintele tale). Daca vrei intr-adevar liniaritate pe toata gama de frecvente, un 2.0 este ideal.

Un 2.0 excelent este Microlab Solo6C New, detinut si de mine acum ceva timp, este cu mult peste orice sistem multimedia din gama lui de pret, reda muzica excelent, are dinamica foarte buna si este chiar capabil de soundstage chiar daca pretul e mic. Merita efortul de 100 Ron: http://www.pcgarage.ro/boxe/microlab/solo-6c-new/

Un 2.1 decent este urmatorul Edifier, care are un sunet echilibrat pentru un 2.1, reda relativ corect tot spectrul de frecvente, iar frecventele joase nu acopera restul elementelor.
http://www.tik.ro/......k-c2x.html