| DidiAlexandru a întrebat:

Ce chitara electrica sa imi cumpar? Am un buget de aprox 1200Ron. O sa fie prima mea chitara electrica si nu stiu ce sa aleg. Daca ma puteti ajuta cu un link si sa imi dati niste nume de branduri bune pentru chitare as fi foarte multumit.

3 răspunsuri:
| Derosa a răspuns:

Ibanez GRG140-WH este foarte buna pentru început

| Ralu_Raluka_1995 a răspuns:

Ibanez sunt foarte bune pentru metal si la un preț ok
Eu in locul tau mi aş lua o chitara folosita de bugetul ala ca sa îmi iau una bună
Şi daca vrei sa cânți la chitara electrica ai nevoie de niste pedale (pedalboard)fara ele orice chitarist e mort

| DidiAlexandru explică:

Vreau sa cant metal