| Veronici a întrebat:

Am o mica dilema.As vrea sa`mi cumpar o chitara electrica. dar nu prea ma pricep la ales. Puteti sa imi dati voi un link cu o chitara bun si la un pret nu foarte ridicat?big grin Aaa si mai voiam sa stiu daca la chitara electrica se pot canta melodiile care le canti la chitara clasica.mersi:*

Răspuns Câştigător
| Gorath a răspuns:

Unele bune ar fi Epiphone SG, Gibson sau Ibanez.
Se pot cânta şi melodii de clasică sau acustică, doar că o să sune ca naiba.Chitările electrice sunt pentru rock şi metal.
Baftă!