| anonim_4396 a întrebat:

Ce colinde mai cunoscute stiti? va rog ajutati-ma! am nevoie de 3-4 colinde cunoscute in maxim o orabig grin mc!

3 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Romanesti:Astazi s-a nascut Cristos,Noapte de vis,Ingerii a noastre plaiuri,Negurile Noptii,Dormi rege vesnic,Canta in coruri mii si mii,Deschide usa crestine,Sus la poarta Raiului,E lumina-n miez de noapte,Hai la iesle la Isus,Noi umblam si colindam,O brad frumos!,O ce veste minunata,Florile dalbe
Straine:Felis Navidad,Snow Day,Lonely this Chrismas,Santa Claus is coming to Town,silent night,The First Noel,The Magic of Chrismas Day,Silver Belles,Jingle Belles ,André Rieu & Helmut Zacharias- Kling Glöckchen klingeling ,. Franck Michael - Mon beau sapin ,We Wish You A Merry Christmas

| Alinaame a răspuns:

O ce veste minunata,Domn domn sa-naltam, Steaua sus rasare, Am plecat sa colindam...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In afara de acestea de copii ce mai stiti?big grin