| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor, știe cineva niste colinde de anul nou, in afara de astea cunoscute cum sunt plugușorul etc., Știți niste colinde amuzante sau mai noi?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Plugusorul este uratura, nu colinda! Cu plugusorul se merge de Anul nou, nu de Craciun.
De ce mai noi? In materie de Craciun, cele traditionale sunt cele mai frumoase. Cu cat mai vechi si uitate, cu atat mai bine.
Alege: https://www.youtube.com/watch?v=peG70RAodI8

| Mirel4412 a răspuns:

Sunt multe colinde noi facute de noi cantareti, gen culita sterp sau paula hriscu etc... Ce rost au colindele amuzante, colindele au rol serios si sacru, nu sunt niste piese cantate de amuzament.