| diana_4229 a întrebat:

Ce exercitii pentru voce se fac inainte de spectacole sau ca sa ai o voce misto?

5 răspunsuri:
| geoox550 a răspuns:

Http://www.scribd.com/......Respiratie
sper ca te-am ajutat!
funda?:*

| Yumitsu a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai voce ca sa poti canta frumos)) trebuie s'ati incalzesti vocea pe diferite note, si cand iei aer, sa-l iei din diafragma. pe noi asa ne-a invatat profa la cor

| CookieDiamond a răspuns:

Sa faci vocalize happy

| treipuncte a răspuns:

Iei un pahar de Votka happy si o sa ai o voce tongue... funda :X

| Elena_4706 a răspuns:

Pai...inainte de spectacole trebuie sa canti kreva,, la'laaaa'' :d [stiu sigur ca te ajuta sa-ti,, incalzsti vocea'' big grin

funda big grin?