| nunumeleconteazaxd a întrebat:

Ce fel de trupe sunt : Asking Alexandria, Linkin Park, Nirvana, 300, Mettalica, Skillet, Slipknot, Guns N' Roses, Scorpions, Evanescence? Adica rock, metal etc laughing Intreb pentru ca am inceput de vreo doua zile sa ascult aceste trupe si vreau sa stiu ce fel sunt. :3 Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CheshireDeadCat a răspuns:

Asking Alexandria - Deathcore
Linkin Park şi Skillet - Alternative rock
Slipknot - cică e metal
Evanescence - Gothic Rock
Scorpion - metal/rock/clasic rock
Guns N' Roses - rock
Nirvana - grunge
Metallica - Thrash metal/speed metal
Dacă vrei mai exact, caută-le în wikipedia.
Pace!

6 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Metalicka e brutal satanic metal.

| Sociopat a răspuns:

Astea-s trupe mainstream pe care le asculta poserii.Mai baga si-un AC/DC(highway to hell si thunderstruck mai exact), Queen(we are the champions si i want to break free mai exact) si ai adolescentul tipic "rebel".

| AdrianaBacescu a răspuns:

Sunt de muzica rock, dar nu prea place Rock, prefer mai mult J-Rock

| Metalheadforever666 a răspuns:

Asking Alexandria sunt poseri asa ca stai departe de ei daca nu vrei sa devii poser, iar Linkin Park si Slipknot sunt nu metal dar au un sunet care nu este asa de metal.Nirvana sunt grunge(alternative rock amestecat cu punk rock), Metallica sunt thrash metal dar de la albumul cu acelasi nume si-au,, indulcit" sunetul.Skillet sunt rock crestin.Guns N' Roses sunt hard rock si sunt ultima trupa care a facut istorie.Scorpions sunt hard rock. Evanescence sunt gothic rock.

| QchiuQ a răspuns:

Uită-te pe wikipedia.winking