| fantastica a întrebat:

Ce gen de muzica e R'n'B? R'n'B si R&B e unu si acelasi gen de muzica? R'n'B este si dans? Care sunt cei mai cunoscuti cintareti sau trupe care cinta asa ceva? Am auzit ca genul acesta il cinta Beyonce, Akon, Nicki Minaj, MBLAQ, B2ST...e adevarat? Dau funda celui care ma va ajuta!

Răspuns Câştigător
| luck96 a răspuns:

1. Da, e acelasi lucru la scris, se mai scrie si rhythm and blues, pentru ca muzica asta provine de la blues
2.Da cat de cat, are un ritm puternic deci se poate dansa si pe ea.
3.Pai in general afroamericanii canta melodii din astea dar nu intotdeauna, de exemplu Akon, nu mereu canta R&B, depinde cu cine mai canta, si michael jackson sau usher canta(u) R&B, si mai stiam si de Avant atat.