| nuamabsolutnicioidee a întrebat:

Ce gen muzical vă place în mod special? Cum ați ajuns să vă placă acel gen?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indie-folk/folk-rock
E un hibrid aparut prin anii 60-90.
Nu zgarie prea tare pe urechi, si nici nu mangaie, e unul special conceput pentru mine.
Cum a inceput sa imi placa?
A inceput sa imi placa dupa ce am ascultat cateva piese ale lui Damian Rice, Greg Laswell si Peter Bradley Adams.
Ex:https://youtu.be/pEFxfVyz4Uc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japanese-Rock Au stil aparte prin muzica energica mixat cu Kawaii(cuteness).
Sau ocazional instrumentala emotiva mai degraba cu influente nordice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alternativ deoarece combină mai multe genuri și de fiecare dată vine cu un sunet nou. Nu toate melodiile genului suna la fel pentru că nu au baza aceeași. Baza poate fi rock, pop, rap, metal, etc. Mie îmi place alt rock-ul și l-am descoperit prin intermediul trupei The Score. În general prefer melodiile care au versuri pozitive, poate chiar motivaționale. Genul acesta de muzică este des folosită in filmele de acțiune sau in reclamele pentru competiții sportive.

| Kakarotto2016 a răspuns:

Muzica rock-rap ex: linkin p a r k, breaking benjamin...