| ady2410 a întrebat:

Ce inseamna "bara bara bere bere"? big grin

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Uite aici :

Pe data de 18 August în jurul orei 22:00 cântărețul Michel Teló ajunge pe aeroportul Otopeni, el trebuind să concerteze a doua zi, la Mamaia, în Clubul Princess.
„Nu știu prea multe despre România. Știu însă că oamenilor de aici le place foarte mult muzica mea și că îmi apreciază muzica. Vreau să cunosc țara, să mă plimb pe aici!"
a spus cântărețul imediat ce a coborât din avion. Apoi s-a retras la un hotel de 5 stele unde și-a petrecut noaptea.
[modificare]Concertul
Organizatorii concertului au aproximat la un număr de 5. ooo de fani care să asiste la show. Însă în loc de 5 mii, la spectacol au asistat aproximativ 15 mii de spectatori, de toate vârstele. Teló a reușit să ridice publicul în picioare cu melodiile sale, în special cu piesa „Ai Se Eu Te Pego" și cu piesa Bara Bara, artistul zicând despre aceasta:
„În Brazilia, Bara Bere nu înseamnă nimic. Dar aici, în România, Bere, înseamnă ceva!"

http://ro.wikipedia.org/wiki/Michel_Tel%C3%B3

1 răspuns:
| Bombonikzi a răspuns:

Bara Bara Bara Bere Bere Bere - Doar Doar Doar la Bere Bere Bere