| Buresbista123 a întrebat:

Ce melodie preferata eurodance aveti? cui ii place muzica anilor 90?

3 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Am multe preferinte din anii 90, dar daca ma gindesc la eurodance, prima e :

Real McCoy - Another Night
http://www.youtube.com/watch?v=Pav2f4b-1ZE

| vodami92 a răspuns:

Real mccoy sunt oarecum preferatii mei! le stiu toate piesele cantecele! another night! run away! automatic lover! love and devotion! desigur ca nu doar real mccoy a reprezentat eurodance! evident eurodance a reprezentat si alte trupe sau formatii cum ar fi snap! loft! maxx! masterboy! dj bobo! e-type! etc! oricum a fost o perioada frumoasa! ca na eram doar un copil pe atunci! parintii mei mai tineri de asemenea! era perioada casetelor atunci! nu ne mai intalnim cu vremurile alea! pacat ca numai exista eurodance sau macar dance! in loc sa abordeze manele sau balcanica! pacat de ei ca sunt tineri! artistii de acum vreau sa zic spun! oricum atunci erau discoteci! acum sunt cluburi! nu e greu chiar asa sa faci diferenta! eurodance la inceput era destul de timid in 1993 asta! pentru ca erau putine piese cantece bune! dar treaba asta avea sa se schimbe! anii urmatori adica 1994 sau 1995! curgeau multe piese bune eurodance! dupa care a venit 1996 iar eurodance s-a stins! putina muzica eurodance a mai aparut! restul dupa aceea istorie!