| FucktheSystem a întrebat:

Ce părere aveți de videoclipul melodiei Empty Walls -Serj Tankian?
http://www.youtube.com/watch?v=-CxKA1uETxE

Răspuns Câştigător
| TheDarkEmpire a răspuns:

Foarte buna melodia, una din preferatele mele :X (in special inainte sa trec pe genuri mai extreme).
Felul in care Serj critica guvernul american folosind "miniaturi", adica copii, este incredibil.Videoclipul face referire la ce-au facut americanii in Irak, ce distrugeri si ce crime.
Videoclipul incepe cu copiii care se joaca (de fapt aceasta imagine reprezinta razboiul pe care Irakul o duce impotriva inamicilor).
*Serj canta la pian si copiii stau jos si il asculta (in aceasta parte, Serj il interpreteaza pe Bush care este creierul soldatilor, adica a acelor copii.
*Cand copiii trag ursul jos de pe un cub gigant reprezinta poporul din Irak care a distrus statuia lui Saddam.
*Acel copil imbracat cu o coarda in maini face referire la chinurile pe care americanii le-au facut celor din inchisoarea Abu Ghraib.
Multe parti din videoclip au o referire foarte importanta.
Pana la urma cad toti jos, nimeni nu iasa castigator, ci chiar mor degeaba.
Multumesc ca mi-ai adus aminte de melodie :X, aproape ca uitasem de ea.

3 răspunsuri:
| FucktheSystem explică:

EnterSandman : întrebam de videoclip nu de melodie.

| EnterSandman a răspuns:

Off:@AlexXL12
pe noi nu ne intreseaza de tutu al tau, du-te si ascundete cu tot cu sitewinking
On:nu e cine stie ce melodia straight face.sad

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Videoclipul este fain, se potriveste cu melodia. Apropo tipul ala nu canta cumva la System of a down?