| TeoPT a întrebat:

Ce părere aveți?
http://www.youtube.com/watch?v=bHwLw8nCPCU

Mi se pare o melodie mult prea puțin mediatizată pentru valoarea ei.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Foarte, foarte tare! Am simtit cum mi se ridica parul pe corp...
Asta da muzica!
Multumesc!

| TeoPT explică:

@Jelli
Îți recomand de la ei Breath, Without You, Anthem of The Angels, Dear Agony, What Lies Beneath, Unknown Soldier, Away și multe altele...
Eu am mai observat ceva. Această melodie este chiar foarte puțin mediatizată dintre melodiile Breaking Benjamin. Cea mai cunoscută melodie BB este Blow Me Away. E frumoasă, dar nu prea. Nu se încadrează în standardele tipice Breaking Benjamin, iar eu consider că melodii precum Phase, Without You, Anthem of The Angels sau Away o întrec cu mult. Pe locul doi dintre cele mediatizate ar fi Diary of Jane. Nu am nimic de comentat, e pur și simplu superbă. Pe locul trei ar fi I Will Not Bow. Acceptabilă, dar e cea mai nepotrivită melodie din albumul Dear Agony. Parcă nu îi e locul acolo.
Mă rog, am vrut să accentuez că mi se pare că Phase este o melodie puțin mediatizată chiar și în comparație cu celelalte melodii Breaking Benjamin.

Cât despre canalele de muzică, mi-ar fi scârbă dacă ar da Breaking Benjamin pe Music Channel sau UTV, printre toate rahaturile. Mai bine nu.

În legătură cu suferința lui, nu zici nici o prostie. Este foarte impresionant la acest cântăreț modul cum își transpune suferința în muzică. Eu nu văd alt artist care să facă asta la fel de bine ca el. Acest lucru îl face original și unul dintre cei mai buni muzicieni, după părerea mea.

Mulțumesc pentru răspunsuri.

| LastChance a răspuns:

Mai bine asa, decat ascultata de toti cocalarii.
Urasc cand vad copii tampiti acultand trupe acum cativa ani foarte bune.(nu ma refer la Breaking Benjamin, nu ascult) happy

Bafta!

| FucktheSystem a răspuns:

Îmi place melodia, desi intr-o-ul mi se pare cam mare...
Și foarte putine melodii rock sunt mediatizate pentru că nu mai e la modă, acum e „cul" să asculti house.trist.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Cam lung inceputul iar majoritatea oamenilor cand vad o melodie cu un inceput asa de lung dau pe alta repede dar totusi asta e faina!

| giuly a răspuns:

Mai bine să fie prea puţin mediatizată decât ascultată de toţi ţăranii cocliţi. Manelele e dă ei waaaa!

| Cristi_3697 a răspuns:

Cand au fost melodiile rock mediatizate?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu dacă am observat eu bine, dar toate începuturile melodiilor cântate de Breaking Benjamin sunt mai lungi? Cum zice și FuckTheSystem, a fost cam lung. Tocmai asta m-a atras să ascult în continuare. Cred că e unul din cele mai frumoase negative pe care le-am auzit vreodată... poate exagerez, dar momentan asta cred. Am ascultat din păcate doar până la refren. Am un jaf de Internet momentan, abia se mișcă și nu încarcă melodia nici de-al naibii mai departe. Atât cât am ascultat, pot să zic că m-a marcat. Bănuiesc că a suferit mult la viața lui de e capabil să scrie asemenea versuri, mă refer la toate nu neapărat melodia asta, din cauza cuiva presupun. Scuze dacă zic vreo prostie, nu fi răutăcios, iartă-mă de data asta, nu știu foarte multe despre această trupă. De la tine am aflat de ea și pot spune că ai niște gusturi excelente. O să mai ascult de la ei. Momentan știu de Diary of Jane, I will not bow, Home, Give me a Sign și Polyamorous.

Nu știu de ce te miri. Uite, de aia nu am deschis eu televizorul de două luni iar dacă o fac dau pe ceva educativ. În timp ce schimb, pe Utv se poate remarca topul de săptămâna asta constând în rahaturi house sau pop comerciale. Și se difuzează al naibii. Asta se cere într-o țară plină de inculți, iar ei se îmbogățesc pe seama lor. Ce-i rău în asta? Îmi bubuie urechile când aud așa ceva, atâția decibeli, atâtea sunete dăunătoare, dar dacă lor le place dă-i naibii. Apoi mai avem ProTV, Otv, alea alea. Știu că nu au legătură cu muzica astea, dar dacă ei adoră să afle știri despre bătaia pe moștenire a nuș` cui, despre ce melodie a mai lansat Copilul de Aur (nu e nimic legat de muzică aici, aia nu este), despre divorțul unor oameni și ce se întâmplă în casa lor, atunci ce pretenții să ai să difuzeze ceva care să educe lumea, ceva de calitate, bun? Aia se cere, aia se oferă. Ce contăm noi, ăștia mai puțini ce dacă ne revoltăm?
Te-am pupat. Pa-pa.