| YiaSwimsInTheWater a întrebat:

Ce parere aveti de 30 Seconds To Mars?

Răspuns Câştigător
| LastChance a răspuns:

A fost pentru ceva timp trupa mea preferata. Ii iubeam pur si simplu. Aveau ceva in melodiile lor, erau speciale, dar noul album i-a cam tras la fund. Adica uita-te la clipul Capricorn (A brand new name) si la Hurricane, apoi compara-le! O sa sesizezi diferenta. Albumul de debut din 2002 "30 seconds to mars" a fost rock adevarat, melodiile alea te fac sa le asculti in continuu, al doilea album "A beautiful lie" a fost foarte bun, iar cu al treilea album "This is war" au esuat. Tie nu iti e ciuda cand vezi ca trupa asta a inceput sa fie ascultata de cat mai multi ratati si cocalari? Mie da, dar nu am ce sa fac. straight face Asculta melodii mai vechi "Buddha for Mary", " Fallen", ala e rock, daca imi permiti sa zic, "epic songs". Si inca ceva, pentru ce ii asculti? Pentru muzica lor sau pentru ca Jared Leto e hot? Uite raspusul lui @Extasy. Crezi ca ea asculta 30STM pentru ca ii plac melodiile lor sau pentru saliveaza cand il vede pe Leto la bustul gol in Hurricane? Jared Leto are o voce foarte buna, canta foarte bine live, isi tine fanii aproape si e o vedeta fara fite(din punctul meu de vedere), a ales sa nu se foloseasca de cariera lui de actor pentru a-si promova trupa si il apreciez foarte mult pentru asta. O trupa foarte buna! Respect pentru Thirty Seconds To Mars din 2002-2007! Cam atat am avut de zis, asta este parerea mea.

5 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

@NecrophobicCat, ma uitam foarte des pe Youtube la live-uri. Imi plac foarte mult "the kill", "a modern myth" si "was it a dream?" cantate la chitara acustica. Ma bucur ca nu am scris atatea randuri degeaba, am dat peste o persoana care stie destul de bine ce e muzica. Totodata, e adevarat, Leto arata bine, dar pentru ce apreciem noi un artist? Pentru felul cum arata sau pentru munca lui? "This is war"(albumul, in intregime) e mai mult pop agresiv decat rock alternativ. Imi place sa aud ca 30STM sunt ascultati, dar faza e ca sunt ascultati de oricine, adica nu doar de rock-erii care stiu ce e aia muzica, ci si de presupusii emo si mai stiu eu ce specii. Si felul in care arata Jared Leto acum iti da impresia "Asta e o trupa cam distrusa, nu?" (nu, nu spun ca e distrusa trupa, no way), dar uita-te cum arata in "Attack" sau in "From Yesterday". Acum mai seamana a rock-er?
Ca tot ai zis tu, nu am spus ca Tomo si Shannon nu sunt buni in ceea ce fac, din contra, ii apreciez la fel de mult ca pe Jared Leto.
Bafta!

| Dean1996 a răspuns:

Este una din formațile mele favorite,îmi place foarte mult trupa,au unele melodii pe care făcusem obsesie,cum ar fi: Capricorn,Attack,Closer to the Edge,The Kill(o ascult zilnic). Ceea ce mă atrage la trupa asta,pe lânga vocea solistului,solo-urile de chitară,este,originalitatea. Jared Leto are o voce incredibilă în studio,cât și live,și este de apreciat,pentru că majoritatea cântareților au vocea facută pe calculator aproape,iar el este și un chitarist bun.Îmi plac foarte mult videoclipurile lor, pentru că Jared e actor, și majoritatea video-urilor sunt ca și filmulețe.

| YiaSwimsInTheWater explică:

@Last Chance sunt perfect de acord cu tine. E o diferenta foarte mare intre albumul de debut si ultimul album.sad Insa times change and people change.
In albumul ''This is War'' piesele sunt mai comerciale, si unele sunt foarte greu de cantat.
Trebuie sa recunosc ca la inceput m-a atras foarte tare felul in care Jared arata, dar asta pana am inceput sa ascult melodiile mai vechi si concertele live.Atunci m-a atras ceea ce era special la Jared:vocea lui. La fel ca si ceilalti membrii care au talent si pun suflet in ceea ce fac

| GlitterF a răspuns:

:X am toate albumele...day dreaming

| Extasy_4029 a răspuns:

They are a great band and Jared is very good blushing