| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de melodia asta? http://www.youtube.com/watch?v=n-iXeB2Xi8c&feature=chann el_video_title

5 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Daca spun ca este de rahat primesc stupid sau funda?
Ok,trebuie sa fiu sincer,este foarte de rahat.
Nu exista muzica,nu exista talent,nu exista instrumente,nu exista munca,nu exista voce,nu exista studii, nu exista nimic care sa aiba legatura cu muzica.
Este doar o tentativa de hip hop de proasta calitate.
Nu inteleg de ce toata lumea se chinuie sa faca hip hop, cand in Romania exista 2-3 buni iar in toata lumea 5 maxim.
Cei 5 au haz,au talent,au idei, au de toate.
Ceilalti sunt niste labari care copiaza ideile, fura si fac si ei ce pot cu ele.

| Instinkt a răspuns (pentru Ecea):

Mi pare rau.dar esti foarte prost informat.Nu stiu ce asculti tu si nici nu-mi pasa, dar daca ar fi cum zici tusunt 5 rapperi si 15437635783 de cantareti de muzica house care sunt genii nu? tu esti unul din cei care nu intelege nimic de hip-hop.In rap mai alesc nu conteaza vocea, nu conteaza studiile si nu o sa vezi oameni care pupa in cur sau femei care sug... sa ajunga pe ecran.Fiecare artist de muzica hip-hop nu canta ca sa se afle in treaba sau artistii adevarati nu canta pentru bani, canta sa-si transmita viata pe un beat.
Iar tu zici de vreo 5...Am si eu o intrebare.Aia 5 cum au fost la inceput? si cum sunt acum?
Iar chiar daca in ''muzica'' rap nu canti trebuie sa ai flow...ce e flow-l nu stau sa-ti explic ca sincer n-am chef.
As vrea doar sa-ti mai spun in felul urmator. Daca nu stii ce e ala RAP te rog nu-ti mai da cu parerea si du-te sa asculti ce iti place.
Iar daca zici ca e atat de usor atunci hai in *** fa o melodie, fa versuri, sau vino sa dam un battle daca stii ce e ala!

| Ecea a răspuns (pentru Instinkt):

Cand eu participam la evenimente rap tu probabil te jucai prin tarana.
Stiu de 5 ori mai bine ca tine ce inseamna rap-ul
Am ascultat si eu cand eram mai mic.
Am auzit o gramada de battle-uri,atunci mi se parea tare, acum insa mi se par o porcarie, un mod de a iesi in evidenta in fata copiilor de 15 ani prin injuraturi.
Spuneam ca acum au aparut foarte multi si foarte prosti,fara idei.
Toti cei vechi au devenit comerciali,pe vremea mea se asculta La Familia,Don Baxter,Parazitii,etc
Am prins si putin perioada cu Arsura,Nimeni Altu,Raku,CTC,Cris Claziny,etc
Acum ce sa vezi,Puya canta manele,Uzzy canta cu Smiley,Cheloo canta cu Smiley,Rimaru canta cu Guta si multi altii la fel ca ei.
O porcarie,incep sa devina si ei foarte comerciali,de unde au plecat si unde au ajuns.
Cat despre muzica,hip hop-ul nu are nici o legatura cu muzica.
Deci sa ne fie clar,Muzica e muzica,Hip hop-ul este hip-hop,House-ul este house,nu mai tot incurcati astea cu muzica, deoarece nu au nici o legatura.

Uite diferenta, dupa poti sa comentezi.
Cand ascultam eu :
http://www.youtube.com/watch?v=r_M-FolhRDM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=x-sXUt2zQsY
"O vrabie cade de pe cranga degerata in zapada si moare fara sa lase suferinta sa se vada"
"Pretuiesc potentialul psihic,puterea pumnului poate pali"
Asta este un geniu, asta este hip hop, fac pariu ca nu ai inteles nimic din astea 2 si fac pariu ca 90% din ascultatorii acestei melodii nu au inteles nimic.

Acum hai sa vedem ce este in zilele noastre:
http://www.youtube.com/watch?v=qwWKxlIRWdo
http://www.youtube.com/watch?v=gfT_ryzynos&feature=fvsr

Wooow,asta da diferenta fratioare.
Si tu inca incerci sa ma contrazici?
A fost hip hop odata, acum s-a dus, welcome to Romania unde lumea se vinde pentru 10 lei.

| Instinkt a răspuns (pentru Ecea):

Te asigur eu ca in ziua de azi sunt multi artisti care i-au intrecut pe cei ce ii ascultai tu.Rappul underground(nedifuzat) are o gramada talente care nu vor sa iasa in fata, care nu se prostitueaza pentru bani, si care i-au intrecut de mult pe oamenii care ii ascultai tu. Oamenii evolueaza si se schimba de la o generatie la alta.Eu iti pot face la fel versuri cu mii de intelesuri, si cu diferite subintelesuri, pot face asta dar nu se merita pentru ca e cum ai zis si tu multi asculta putini inteleg.Si oricum in ziua de azi eu zic ca hip-hoppul poate fii considerat gen muzical datoriita variilor influente din gramezi de genuri muzicale... Daca e sa neuitam in timp: Pe 2Pac nu ar fi trebuit sa-l depaseasca nimeni dupa cum spui tu dar au fost copii de atunci care l-au intrecut cum ar fi :Eminem si inca multi altii.Ideea e ca multi artisti consacrati care ii ascultai si tu acum se inspira ei de la artistii de pe net. Apar melodii cu versuri asemanatoare, iar oamenii cred ca primul care a cantat melodia este cel care a aparut la TV si asta este trist in ziua de azi, ca nu ai nicio sansa de afirmare decat daca ''canti''despre ceea ce vor ei...

| Instinkt a răspuns:

Imi pare rau.dar esti foarte prost informat.Nu stiu ce asculti tu si nici nu-mi pasa, dar daca ar fi cum zici tusunt 5 rapperi si 15437635783 de cantareti de muzica house care sunt genii nu? tu esti unul din cei care nu intelege nimic de hip-hop.In rap mai alesc nu conteaza vocea, nu conteaza studiile si nu o sa vezi oameni care pupa in cur sau femei care sug... sa ajunga pe ecran.Fiecare artist de muzica hip-hop nu canta ca sa se afle in treaba sau artistii adevarati nu canta pentru bani, canta sa-si transmita viata pe un beat.
Iar tu zici de vreo 5...Am si eu o intrebare.Aia 5 cum au fost la inceput? si cum sunt acum?
Iar chiar daca in ''muzica'' rap nu canti trebuie sa ai flow...ce e flow-l nu stau sa-ti explic ca sincer n-am chef.
As vrea doar sa-ti mai spun in felul urmator. Daca nu stii ce e ala RAP te rog nu-ti mai da cu parerea si du-te sa asculti ce iti place.
Iar daca zici ca e atat de usor atunci hai in *** fa o melodie, fa versuri, sau vino sa dam un battle daca stii ce e ala!