| Ode34 a întrebat:

Ce parere aveti de melodia asta? https://www.youtube.com/watch?v=8aJw4chksqM Stromae-quand c'est. Mie nu-mi prea place franceza,dar am dat peste melodie intamplator,in primul rand m-au trecut toti fiorii cand am vazut video-ul,parca desprins din filmele de groaza,de fiecare data cand ma uit la video ma cuprinde o stare.!
Dar nu in ultimul rand,mesajul este unul impresionant,desi realitatea e crunta si infioratoare. -Cancerul-,dupa cum spuneam nu-mi prea place franceza,dar noroc cu traducerea in engleza din partea de jos. Fiecare cuvant pe care-l citeam parca ma marca.
Va rog sa ascultati melodia si sa vizionati video-ul, va v-a lasa masca! :| :)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot zice linistit ca daca nu e printre cele mai ciudate melodii, cu siguranta e cea mai ciudata melodie / videoclip. despre franceza am aceleasi ganduri, sau mai "aspre". nu sufar deloc limba franceza. cat despre "de fiecare data cand ma uit la video ma cuprinde o stare" poate esti tu mai sensibilia si nu prea ai stat printre persoane bolnave /spitale prea mult dar asta e adevarul. multi mor de cancer zilnic sau de alte boli, viata e cruda nu ai ce ii face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impresionant videoclipul, nu am auzit melodia asta... whoa, dar e Stromae cum sa nu imi placa thinking
Stromae este incredibil, cred ca este singrul cantaret de la care am înțeles cuvintele in franceza, ce vreau sa spun este ca vorbeste clar si rar (♡_♡)
Da, nu a fost ceva socant pentru mine...dar mi-a placut ♡♡♡♡