| anonim_4396 a întrebat:

Care melodie credeti voi ca are cel mai impresionant videoclip? Pentru mine a ramas de mult melodia lui Stromae despre cancer.

https://www.youtube.com/watch?v=8aJw4chksqM

29 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E cu adevărat impresionant mesajul transmis de Stromae. Filmul surprinde și complementează foarte bine versurile.
Jacques Brel - Ce-s Gens La: https://www.youtube.com/watch?v=T9pNHJ-_jgQ

| Speed99 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=7OrLroFa0AI

Videoclipul este atat de glorios... see what I did there?

| anonim_4396 explică (pentru Speed99):

Haios rau videoclipul.

| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=qPu2qpPwKZg
Eu sunt patriot desi am vazut acest videoclip care descrie cum au facut uni au facut vile si au masinii de sute de mii de euro din nimic

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ca sa'nvat cum se fac banii
Am inceput cu golanii
Am trecut si pe la hoti
Si-am ajuns la mafioti

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Piei satana cu manelele tale laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai ca mai am daca doresti https://www.youtube.com/watch?v=VBGYh54A-d4
ma asa cum sunt, au realizat ce nu a facut toata europa de vest, vile, masini de sute de mii de euro, vand haine luate din Germania la romanii, astia castiga mai mult din cerșit decat un german cu facultate

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ce. manelele nu "este" și ele muzică? straight face

https://m.youtube.com/watch?v=mk48xRzuNvA

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Este muzica dar nu suport acest gen. Ma zgarie pe creier. Prefer sa ascult cum creste iarba. https://www.youtube.com/watch?v=f7Zik6F6uCs

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu, știu. eram ironică doar.

https://m.youtube.com/watch?v=f77SKdyn-1Y

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Nice, dar prefer https://www.youtube.com/watch?v=QX4j_zHAlw8&t=1577s

| Drimmero a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=HvKd8Rl1OxQ Nu neaparat cel mai impresionant, dar imi place.

| OldSoul a răspuns:

Mai impresionant ca acesta nu cred ca exista, bine acum probabil tu te-ai referit la alt gen de "impresionant" dar hey, nici asta nu e de ratat, bine, in special de la jumatate incolo, dar daca vrei sa fii impresionat trebuie sa-l vezi complet https://youtu.be/XvdMaY_Qyn4

| PersonajFictiv a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=ptzzU7jFQwo

Nu imi place melodia( ca nu e genul meu), dar videoclipul transmite un mesaj puternic.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Suntem pe aceeasi lungime de unda cand vine vorba de melodie. Cat despre videoclip, arata foarte mult realitatea in ziua de azi la adolescenti.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

E ca in melodia asta, ce spune la inceput :

https://www.youtube.com/watch?v=vNv9FTS056U

Nu stiu cine e cel care spune asta, dar ii dau 100% dreptate. Oamenii care se cred peste altii,care sunt superifiali,ei se cred puternici,dar de fapt, in realitate,ei sunt lasi, slabi, pe langa realitate, superficiali, etc.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Stiu foarte bine melodia. Una din putinele melodii romanesti care inca le mai ascult din cand in cand. La fel de adevarat ca

https://www.youtube.com/watch?v=KV86OxVkse4

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate, Romania inca doarme, lasane sa dormim ca poate vine viata de apoi, macar facem biserici asa avem un loc cu toti in rai https://www.youtube.com/watch?v=285OKea14Sc

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai sunt oamenii uniti,se ard pe la spate unii pe altii,in timp ce adevaratii tradatori,sunt acolo si "ne conduc" fiind ocupati sa nu de-a doi bani pe altii.
Nu ii consider oameni pe astia, care ne tradeaza si ne-au tradat si o sa ne tradeze in continuare, ce fel de tarfe cu chip de om sunt astia nu imi dau seama.
Daca ar stii ca as ajunge vreodata asa, mi-as da un glont in cap, ca in momentul ala, chiar daca nu imi dau seama - sunt mai prejos de 0.
Imi e mila mai mult de animale, decat de unii "oameni".

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Cam asa gandesc si eu, de cand a aparut puterea banului si de cand banul face legea, omul e in stare s-o dea si pe ma-sa afara din casa pentru cat mai multi bani,, pentru a avea el putere absoluta, de aici pleaca toate, de la lacomie, umanitatea s-a dus de mult, nu mai exista de mult, din pacate.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

E prea multa prostie, unire cred ca mai este, chiar daca nu ca alta data dar zic ca mai este. TIn minte ca radeam cu pofta cand vroia sa se bage lege in tara ca sa nu se mai fumeze prin anumite locuri si au iesit oamenii in strada. Culmea, nimeni nu iese ca mor de foame sau alte probleme mai grave, dar doamne fereste sa interzica cineva fumatul in spatii publice laughing.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

Mai sunt putini oameni,in adevaratul sens al cuvantului.
In ultima vreme s-au implicat mai profund astia ce vor sa distruga celula de baza a societatii si anume : familia.
Ei o numesc "poligamie ",eu o numesc natura umana,animalica.
Daca s-ar aplica de toti,nu stiu ce diferenta ar mai fi intre om si animal,ca pana la urma,cu cat suntem mai prosti si mai primitivi,cu atat e mai bine pentru ei.
E foarte usor ( si stiu cazuri ) in care firme mari, au platit medicii ca sa le sponsorizeze produsul prin minciuna.
De ce oare, nu s-ar folosi cei care vor asta,de absolut toti specialistii ca sa distruga ceea ce vor sa distruga? Ca deh,oamenii sunt " A scris X in cartea asta,il il cred".
Minciuna cu adevar prinde cel mai bine.
Intai iti spune cineva chestii ce iti ajuta, ce iti schimba viata in bine, apoi te loveste din plin cu o mica minciuna ce o sa aiba efecte devastatoare.
Dar asta e parerea mea si mi-am construit-o din ceea ce stiu sigur, daca altcineva crede alteva, e dreptul lui.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta ma bucura si pe mine, ca mai sunt si oameni care ies din casa cand e vorba de drepturile lor.
Adevarul e ca, omul trebuie sa se mai sacrifice cateodata,adica, daca toti care au schimbat ceva ( unii platind si cu vietile lor pentru asta ) iti dai seama ce haos era in prezent?
E rau si acum, dar fara oamenii aia, care au facut schimbari in bine, era extrem de rau fata de acum.
Tot respectul si aprecierea pentru ei.

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Prostimea prin minciuna e manipulata, e foarte usor sa-ti faci un nume pe spatele prostalailor,, dar cand dai de oameni inteligenti nu-ti merge jucaria.

Coruptia e peste tot, peste toate domeniile, nu trebuie sa ai incredere in nimeni, pentru ca mai nimeni nu-ti vrea binele si nu ar avea de ce sa-ti ofere bine, asa ca ai incredere in propriile tale forte, ele nu te inseala niciodata.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Imi place de italieni ca au iesit in strada acum cativa ani cand au taiat astia 10% din alocatiile copiiilor. Cat despre restul, nu ma mira ca toti vor sa distruga familia. Unde este doar mama si tata care e prea ocupat cu munca " ca sa isi mai educe copilul, asa poate fi influentat mai mult de prostia din jur. Pe cand daca ai mama si tata care sa te invete diferenta dintre bine si rau, e mai greu acolo. In America e nenorocire cu prostia aia de "feminism" si rahaturi de genul. Femeia e luata de proasta ca vezi domne sta doar la cratita, barbatul e luat de prost ca vezi domne e sub papucul femeii si nu are drept sa comenteze ceva si tot asa.

| Kiwibibilă a răspuns:

Wauu credeam că sunt singura din ţara asta care a ascultat melodia ta!

| anonim_4396 explică (pentru Kiwibibilă):

Avand in vedere ca nu locuiesc in RO, probabil esti singura laughing