| InAnotherLife a întrebat:

Ce părere aveți de Skrillex?
Cred că este unul dintre cei mai talentați artiști muzicali/compozitori. Fiind producător EBM, merită toate respectele și aplauzele lumii. Este cel mai bun DJ in opinia mea și totodată "King of Dubstep". Nu vad dc sunt și unii hate-ari care-l "jignesc" pe la spate. El muncește din greu, creează și-și dedica viața pentru talentul sau nativ, iar alții îl i-au in ras.

Mi-ar face plăcere să-l cunosc în persoană.

5 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

A fost candva cel mai bun in materie de brostep.

'' Fiind producator EBM, merita toate respectele si aplauzlele lumii '' WHAT? tu nu cred ca intelegi ce ai zis acolo.

Nu intelegi de unde vin toti haterii? Pentru ca s-a schimbat in ultimii ani. S-a dat pe comercial, nu mai face underground dubstep/brostep, scoate niste featuring unde are cate un wobble. Faza e ca el nici nu producea dubstep ci brostep, un sub-genre a dubstep'ului. Daca chiar vrei sa auzi dubstep asculta : Excision - Subsonic; DatsiK - Nuke 'Em; Mt Eden Dubstep - Sierra Leone. Sunt niste track'uri vechi care prezinta acea aroma a dubstep'ului.
Deasemenea asculta Barely Alive - Dead Link sa vezi ca si altii pot produce ce a produs Skrillex ( brostep ).

Dupa parerea mea zic ca de abia ai descoperit electronic music si il ridici pe asta in slavi. Nu cred ca ai descoperit destule sub-genres : drum & bass, trance, chillstep, hardcore, house, glitch hop, hardstyle. Daca vrei as fi mai mult decat fericit sa-ti dau exemple din fiecare genre si sub-genre sa vezi ca la sfarsit cand ai descoperit alti artisti, n-o sa-ti mai pese de skrillex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand lumea il pomeneste pe emolaul ala mereu ma ducea mintea la gif/ul ala cand da el din cap de zici ca a bagat degetul in priza si o albina tot ii apare pe la cap. Baga pe google numele lui si langa "funny gif ", iti apare imediat.
El legenda? Daca iti place diareea aia auditiva, poate. Mie unul nu mi se pare.

| VictorFenrir a răspuns:

Vrei parere sincera? ok...e un papitoi care face muzica de ****, nu stiu ce vedeti voi la *** ala de dubstep sunt doar sunete fara rost nu transmit nimic.Si nu e cel mai bun DJ din lume stai linistit ca exista de 1000 de ori mai e.Ai auzit vreodata de DJ Premier, DJ Lord Jazz, Grandmaster Flesh? sau altii ca ei?

| InAnotherLife explică (pentru VictorFenrir):

Poftim? Ești tembel sau te pomenești de unul singur?
Papițoi? Dubstep-ul nu este muzică? Fugi la manelele tale prietene. Daca tu poți să faci ceea ce face el, ai tot respectul.
Spre deosebire de el, tu ești echivalent cu 0. El muncește, are o avere, bani pe care nu-i poți strânge (tu ca persoană) într-o viață.
Melodiile și mix-urile sale transmit emoții. Trebuie să ai și puțină ureche muzicala. Este un geniu muzical.
Daca te simți papițoi, este strict problema ta. El este și va fi întotdeauna o legenda!

| VictorFenrir a răspuns (pentru InAnotherLife):

Vad ca tu atat de batut in cap esti incat nu realizezi ce intrebare ai pus, ai zis sa ne spunem parerea despre Skrillex si asta am facut.Ca nu l.am pupat in dos ca tine asta e altceva, si nu ascult manele stai tu chill mie imi place muzica nu zgomotele fara rost.