| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre justin bieber?(cei care vor sa raspunda:cine mai e si asta sau cine se crede pustiul sa nu se mai oboseasca sa scrie pentru ca ma deranjeaza si sincer nu suport oaenii care nu recunosc muzica buna. ce vreti sa ascultati bethoven sau mozard toate viata? poate o sa radeti ca nu stiu sa le scriu nici macar numele dar nu-mi place muzica clasica... e asa de veche.eu sunt de parte ViItOrUlUi.de partea lui justin bieber cu alte cuvinte)mersi pentru intelegere

Răspuns Câştigător
| vikusea a răspuns:

în legătură cu muzicaa klasikă te susțin.nici mie numi place.deloc. în skhimb îmi place si mie cum kintă justin bieber.am o părere foarte buna despre el. e kel may fayn kîntăreț pe care îl stiu...

| alexdacul92 a răspuns (pentru vikusea):

Dupa felul în care ai masacrat limba română și după anafalbetismul tău revoltător mă puteam aștepta să nu-ți placă muzica clasică și să-l adori pe Justin Biberon...vai de steaua ta de copil analfabet și manelist ce ești.

127 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Fara suparare, e varza pustiu si n-are nici o legatura cu muzica buna. Peste cativa ani n-o sa se mai vorbeasca despre el. Asta pentru ca ai cerut parerea, cand pui intrebarea fii pregatita sa primesti si raspunsul.

| Dariuspopa a răspuns (pentru cristacheceliute):

Uite ca n-ai avut dreptate mai cristache laughing

| Anonima67ubamy a răspuns (pentru cristacheceliute):

Ai aceiasi pare despre el si acum?

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Vrei sa stii parerea mea sincera? Sunt de acord cu tine in totalitate!big grinlove struck
Nici mie nu imi place deloc muzica clasica...straight faceMa adoarme.Sincera sa fiu laughingJustin Bieber este un pusti foarte inteligent cu o voce de aurlove strucklove struckImi plac foarte mult melodiile lui big grin
Acum fiecare cu parerea lui happyPoaste si pentru ca suntem adolescenti preferam muzica viitorului happyDaca traiam pe vreme acea cand se asculta muzica clasica aveam alta parere laughing

| Razvan a răspuns:

Adica astia care asculta muzica clasica sunt niste demodati cretini care nu au inteligenta necesara sa raspunda la intrebarea ta?
Ok, am inteles, ma retraglaughing

| thizizme a răspuns:

Imi place ca tu vrei sa afli parea noastra despre el, dar nu vrei sa afli pareri negative. Daca chiar esti de partea viitorului (ce-i asa interesant in a scrie "ViItOrUlUi"? nu-i nimic din viitor in scrierea asta) ai sti sa accepti ca fiecare are propriile pareri.
Acum parerea despre el. Nu stiu ce voce are, nu l-am auzit cantand live si nici nu o sa ma obosesc sa-l ascult. Versurile sunt asa cum te-ai astepta de la un pusti de varsta lui care evolueaza intr-o parte comerciala a muzicii. Nu vad nimic deosebit in el. E doar unul din multitudinea de artisti pop (ce face el e departe de r&b). Si ca multi altii va fi uitat destul de repede de lume. Asta-i regula pentru 90% din artistii pop.
Acum sa comentam putin fazele cu Mozart si Bethoven (nici eu nu stiu daca am scris corect, nici eu nu ascult muzica clasica, poate doar la ora de muzica unde ma relaxeaza, sau mai bine spus ma adoarme). Muzica buna nu inseamna neaparat muzica clasica. Inseamna muzica cu mesaj (Bieber asta n-are mesaj, stie doar "yea yeah iubirea mea bla bla bla").
Sper ca ai priceput ceva sau ca cel putin ai citit tot raspunsul.

| thizizme a răspuns:

Nu stiu de ce, dar am ramas sa vad ce mai zice lumea pe aici, si ceea ce am zis eu (si altii inaintea mea) e sustinut de felul in care raspund cei care te sustin in lupta cu muzica proasta (in mod clar, tot ce nu canta Bieber si cei ca el e muzica proasta). A, si sa nu uit de argumentele pe care le aduc... Eu zic ca asta spune totul.

Sa ma leg de Baby: ce dracu cauta Ludacris acolo? Nici macar nu i-au dat suficient timp sa isi faca o strofa ca lumea. Ce are el acolo e ca lungime o treime din o strofa normala de-a lui. Imi miroase a chestie fortata de casa de discuri...

| thizizme a răspuns:

Al treilea raspuns aici... (chiar n-am ce face?).
Sa clarific ceva: si eu sunt adolescent. Am probleme daca nu-mi place JB?

Raspunsul lui vlad_bv mi se pare singurul raspuns normal dat de sustinatorii lui JB. Cateva detalii tehnice, argumente, scris civilizat... Deci se poate!

| thizizme a răspuns:

Sa inteleg ca cine nu asculta JB asculta manele? Sa-ti spun ca-s sigur ca 90% din fanii infocati JB asculta manele si ca 50% sunt cocalari si pitipoance? Nu atac pe nimeni de aici. Ziceam doar...

@Brigaela: e clar ca nu merge cu ei, care stiu. Stiu cum se produce, stiu cum se inregistreaza, au cunostinte atat de vaste despre muzica... Nu ca noi.
@Kronstadt: Lasa-i ca asa o sa fie in viitor... Pardon! vYiT0r.

| thizizme a răspuns:

Si eu pot sa dorm pe muzica clasica. Dar in cazul meu o melodie pe care adorm e o melodie buna. Nu cred ca am sa pot adormi pe JB vreodata. Pur si simplu nu ma pot relaxa. Si eu cred ca asta e unul din lucrurile importante pe care le face muzica: te relaxeaza, te face sa te simti bine (de exemplu: albumul Orice E Posibil m-a ajutat intr-o singura seara sa trec peste niste lucruri triste din viata mea, JB n-ar putea face asta niciodata).

In al doilea rand, nu ca ma dau mare cunoscator, dar am ceva cunostinte de productie muzicala (nu ca as fi produs, nici n-am echipament pentru asa ceva, doar un laptop cu FL Studio) si despre inregistrare si in general cam despre ce inseamna muzica (pentru ca muzica inseamna mult pentru mine). Si iti spun ca JB nu are cine stie ce voce. Sa zicem ca are, dar nu una extraordinara. Oricate concursuri ai castiga, nu poti sa zici daca cineva are voce sau nu doar uitandu-te pe Youtube la el.

Cat despre virgule: o virgula in plus sau in minus poate schimba radical felul in care e inteleasa o propozitie. Pana prin clasa a 7-a (deci relativ nu cu mult timp in urma) eram si eu la fel cu virgulele, dar atunci am realizat cata putere au de fapt.

@Brigaela: ma gandeam si eu la faza aia cu "stiu cum sa-i scriu numele";)) In general am respect pentru numele cuiva, si daca nu-s in stare sal scriu, il dau cu copy/paste. Nu-i asa greu.

Cat despre faptul ca esti tu nervoasa sau mai stiu eu cum: NU-I PROBLEMA NOASTRA. Tu ai cerut o opinie. Noi ti-o dam. Ce rost are sa intrebi "ce parere ai despre x?" daca toate raspunsurile o sa fie "tare"? Eu zic sa citesti putin http://motivonti.ro/feedback-negativ-ce-fac-cu-el.html Poate intelegi ceva.

| NinaWoolf a răspuns:

Chiar imi place muzica lui
:X
nu stiu cum este el ca pers happy
da` ador mel lui

| CosteaVlad a răspuns:

Sincer habar nu aveam cine e JB, până alaltăieri când a trimis cineva un mass cu o melodie de-a lui. Mi s-a părut interesantă, aşa că am intrat pe youtube şi-am dat un search după el să văd ce mai are prin ogradă. Are melodii faine, "One time" mi-a plăcut cel mai mult.
Detaliând un pic problema, la ce anume mă refer eu atunci când spun "melodii faine", mă refer la faptul că sunt melodii de calitate, atenţie, n'am spus "bune", ci de calitate. Le-am ascultat mai tare în boxe şi recunosc că atât bass-ul şi alea-alea cât şi vocea, (vizibil modificată), se-aud super mişto, la fel şi imaginile din clipuri sunt HD (postprocesate, evident, dar ce mai contează). Aşa că per total mie personal mi s-a părut oricum ceva de calitate. Este atât meritul lui pentru ceea ce a realizat, cât şi în cea mai mare parte al întregii echipe care s-a ocupat de înregistrări şi de realizarea clipurilor.

| Didii15 a răspuns:

Ma daca nu va place.de ce mai lasati mesaje?
Nu vedeti ce scrie sus?straight face[cei care vor sa rasp:cine mai e si asta sau cine se crede pustiul.]. Daca nu va place nu comentatistraight face

Iar tu Brigaela.de unde sti tu ca justin canta fals?laughing)Cumva canti?laughing Iti spun eu ca nu canta falswinking
Tu sti ce inseamna sa canti fals?!? Mai documenteaza'tehappy

cya

| Didii15 a răspuns:

Nu amesteca "muzica" cu "mancarea"laughing)

Este cu totul si cu totul altcevawinking. Deci daca nu sti sigur ceea ce vrei sa zici.mai bine tacihappy

cyahappy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si mie imi place muzica viitorului, dar din pacate Justin Bieber canta fals si are melodii foarte slabe. L-am ascultat de curand, curioasa fiind, dar m-am plictisit repede. Nici un pic de emotie, de sentiment si nici frumusete, nimic inaltator. Doar cateva note insirate sa sune din coada. Iarta-ma ca-ti spun, muzica lui e doa muzica prezentului. In 2-3 ani nimeni nu-si va aminti de el si poate atunci vei invata sa scrii si tu corect. Fiindca e intr-adevar de ras ca nu stii numele compozitorilor. Ai voie sa nu-ti placa, dar faptul ca nu stii sa le scrii numele nu arata decat ca esti slaba la scoala si nu ai invatat, ceea ce este, fara indoiala, o rusine.

| Tudorache_Teodora_1995 a răspuns (pentru Brigaela):

Au trecut 4 ani si supriza, Justin inca mai are succes. -_-

| Brigaela a răspuns (pentru Tudorache_Teodora_1995):

Sincer, stiam doar ca a fost arestat, ca se drogheaza si ca e practic terminat. Nu am mai auzit deloc de muzica lui de cel putin 3 ani, doar de problemele cu legea si cu drogurile. Dar e posibil sa mai exista o mana de oamni care il asculta, nu neg. Insa nici tu nu poti nega ca 99% dintre cei care auzisera in urma cu 4 ani ed el, l-au uitat complet.

| Dariuspopa a răspuns (pentru Brigaela):

Brigaela, uite ca n-ai avut dreptate de data asta laughing), el acum e printre cei mai populari cantareti din lumea intreaga, cel mai bine imbracat si cel mai bine baiat care e aproape de varsta noastra, de varsta adolescentilor.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cant, dar ascult. Tu cand mananci ceva si simti ca e stricat, ca pute, ospatarul te intreaba: da' ce, gatesti, ca sa stii daca mancarea e stricata?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Didi, astept argumente. Daca poti.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ancutzzza, gramatica faci la scoala ca sa o folosesti in fiecare zi a vietii tale, in fiecare text sau conversatie, nu ca sa o pastrezi in caietul de scoala.
Iar daca tu nu auzi falsitatile in melodiile lui Justin Bieber (observa ca eu stiu sa-i scriu numele, chiar daca nu il admir) inseamna ca lectiile alea de canto nu-ti prea folosesc.

| KaKa_2508 a răspuns:

Pai ori vrei parerea mea ori nu oh go on

| Abb a răspuns:

Adica u vrei doar pareri bune.hai sa fim seriosi puteai sa intrebi simplu ce parere avem d el. s sa nu mai pui atatea conditii.winking

| JustLauren a răspuns:

Bah ia mai taceti...baiatul ala esti si frumos si talentat...
cand o sa ajungeti voi ca si el, atunci sa comentati, ok?
acum parerea mea:
el este cel mai frumos si vocea lui este super
ce bine ca la descoperit Usher(daca asa il cheamalaughing)
cred ca inainte sa fil celebru toate fetele care il vedeau erau topite dupa elbatting eyelashes

| Angiutssa a răspuns:

rolling on the floorInca rad. Fac asta de vreo 7 minute, de cand ma uit la intrebarea ta.laughing
Mai bine ascult muzica adevarata, chiar si clasica decat sa-l aud pe unu' care behaie "Baby, baby, baby, uuuuhh, ah, baby, baby, baby, uuuh. a"
Si eu sunt de partea ViItOrUlUi(bo$$ b-) ), dar viitorul nu este chiar JB...
Sfatul meu prietenescbig grinu-te si citeste o carte, dude! Ne rupem in figuri acum ca ii aparam onoarea unui ciumpalac!

| breed a răspuns:

Nu compara o stea cu un meteorit.

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Nu e vorba de muzica clasica... Da` mie nu-mi place straight face

| luyzyyk a răspuns:

Bay astia care NU ascultati justin bieber de ce mai intrati p site-uri cu el daca n va place muzica lui? sau sunteti doar invidiosi.INVIDIOSILOR nu stiti ce e aia muzica buna. n zc ca n mai asc si alta muzica, da` mie imi plc la nebunie d JB.
pentru ca el e:un dragut, canta f f f bine(si n knta fals, da la orice videoclip se modifik putin vocea. daca vreti sa vdeti cum canta live asqltati l si apoi comentati despre el.)deci daca vrei parerea mea sa stii ca JUSTIN BIEBER e cel mai bun din toate timpurile!(si fata asta a zis sa n lasati comentarii aiurea gen "nu mi place" si asa mai departe. n mai lasati comentarii daca nu stiti cde e aia muzica adevarata. voi daca ati asc o mel si inseamna ca n va place trebuie sa intrti p tot felul d site-uri si sa ziceti ca n va place.nici macar nu il stiti p el ca pers si va luati d el.mai bine n mai intrati p site-uri din astea sa lasati comentarii din astea.hai pa si. JUSTIN BIEBER chiar e muzica ViItOrUlUi. te sustin dn plin:*:*

| Georgiana95 a răspuns:

Are talent...pentru inceput e binehappy

| Anduciu a răspuns:

Asa e. Justin Bieber face muzica buna, iar eu, ca o limitata oarecare ce sunt, nu imi dau seama.Imi pare rau ca mintea mea inceata nu tine pasul cu evolutia muzicii si nu apreciaza muzica viitorului.
Deci Justin Bieber e viitorul. Pot eu sa ma opun lui?

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

N-as fi raspuns daca nu i-ai fi atacat si pe ceilalti ascultatori de muzica, oricare ar fi ea. Eu unul cred ca Justin ar trebui mai intai sa arate a baietel, dupa care sa mai treaca si pe la scoala sa dea un exemplu si celorlalti copii. Muzica viitorului? Sa fim seriosi. Asculta aici muzica viitorului: Cannibal Corpse - Evisceration Plague http://www.youtube.com/watch?v=UgnEU77kcA8

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Nici mie nu imi place muzica clasica, dar imi place de Justin pentru ca este simpatic

| jhdvavsfhkegvfrkhegbvr a răspuns:

Tu ceri pareri (teoretic, pot fi 50%pozitive, 50%negative). Daca vrei pareri, le accepti pe toate, fie ca iti plac, fie ca nu, ca doar de aia ne-a dat statul creier, sa gandim cu el. Daca vrei pareri numai pozitive atunci intrii pe forumuri pro-justin beaver [am scris intentionat beaver=castor] si il ridici in slavi acolo. Personal prefer remixurile in varianta death metal, pe care totusi le evit. Dar tot sunt mai bune ca originalele.
Si dai dovada de foarte multa incultura daca pe Beethoven il faci bethoven, si pe Mozart il faci mozard. Nu imi place foarte mult nici mie, recunosc, dar respecta-i pe cei carora le place.
Si aminteste-ti: Justin Castor nu face muzica buna.

| ZambescSiGata a răspuns:

Mai sincer mie mi se pare Justin un baiat super ok, frumos destept si care a stiut sa isi creeze o cariera. Cei care comenteaza ca are proasta, sa-i lasam deoparte e clar ca ei sunt fani florin salam si alte specimene. Orikum justin the best 4ever pop