| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre melodiile lui Florin Chilian? Ascultati melodiile lui? Va plac mesajul? Eu cred ca sunt superbe si cu un mesaj de-a dreptul exceptional.

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Mai toate versurile sale sunt autoironice si critice la adresa unei societati decazute. Florin si-a regasit puterea renasterii dintr-o durere dulce-amarauie prin muzica si versurile sale.Singur a a invatat sa cante si sa compuna textele, adevarate poeme. Azi este unul dintre cei mai promitatori cantautori din Romania.Muzica sa este un amalgam minunat al folk-ului, rock-ului si jazz-ului. Are o voce speciala.
Cantaretul model pentru el este Vali Sterian, care era un rebel, care l-a influentat foarte mult, fiindu-i ca un tata.
Nefiind un produs media, muzica sa nu este promovata, dar este iubit si apreciat de cunoscatori, si asa cum spune chiar el : "Sint exact contrariul a ceea ce promoveaza Star-sistemul: scriu versuri bune, cant bine, nu sint blonda cu dimensiunile 90-60-90, sint heterosexual. Pe deasupra imi permit sa fiu obraznic, tocmai pentru ca ma incapatinez sa reusesc in afara Star-sistemului".
Imi place mult mesajul versurilor sale, vocea deosebita si muzica...cui nu i-ar placea asa ceva? Sper ca va veni ziua cand valoarea lui va fi recunoscuta de casele de discuri si astfel arta lui va putea fi auzita de multi si de pretutindeni!

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, imi place, are o muzica mai deosebita, asa cum zici tu, in care mesajul este pe primul loc!

| Razvan a răspuns:

E intresant personajul in sine, e un om amuzant si inteligent am vazut mai multe interviuri cu el in ultimul timp.Bineinteles cea mai frumoasa melodie e clar "Zece" si videoclipul e foarte inspirathee hee

| Flav a răspuns:

''chiar daca'' si ''Zece'' raman unele din cele mai valoroase balade romanesti, daca le putem numi asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine Florin Chilian ramane un artist indragit. Imi place ritmul, mesajul ce-l transmit... Chiar daca si Zece nu sunt 2 melodii, sunt 2 opere de arta. Melodii sunt destule, dar astea 2 sunt speciale.