| justFORone a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica lui Gioacchino Rossini? fundabig grin

2 răspunsuri:
| IsabelaBianca a răspuns:

Gioachino Antonio Rossini, compozitor italian considerat "Mozart al Italiei" este autorul a 39 de opere. Printre cele mai renumite creatii ale sale se numara: "Barbierul din Sevilla", "William Tell", "La Cenerentola". Personal, imi place indeosebi "William Tell ouverture: Call to the cows", "Largo al factotul", "Barbierul din Sevilla" si altele.

| Ameli a răspuns:

Imi place, mai ales pentru ca este muzica clasica!