| Ioana8464 a întrebat:

Ce parere aveti...intr'o melodie conteaza mai mult versurile sau muzica? Argumentati. Funda:d

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Buna! Muzica trebuie sa sune placut si sa-ti transmita un mesaj anume.Asta inseamna ca ambele cam egal conteaza.Depinde si de genul muzical... exista melodii fara versuri, dar trasmit mesaje pentru cunoscatorii genului prin instrumentele muzicale.

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

50-50.
Daca stii o boaba engleza atunci 50-50... daca nu atunci 0 % versuri, 100 % muzica...

| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Amandoua. Poti scrie niste versuri minunate, dar trebuie sa fie si linia melodica frumoasa si placuta si invers.

| Bunicul62 a răspuns:

Si si Uite un ex la noi in sat este un zanatec asta asculta numai manele acum comenteaza tu ca noi nu pricepem nimic. muzica de 2 bani versurile de rahat

| CherryLove a răspuns:

Atat versurile cat si ritmul muzical sunt la fel de importante; ai sa vezi multi oameni care de fapt si de drept sunt atrasi ori de beat cu versuri care se pot repeta in unele piese ori de versuri intrucat se regasesc in ele si le transmit o anumita stare. Acum gusturile oamenilor se impart unii asculta mai cu versuri altii fara versuri dar cu beat frumos. In principiu o piesa reusita este aceea care are si ritmul si versurile la fel de placute. xD

| RozZ a răspuns:

Eu consider k versurile conteaza mai mult pentru ca prin versuri oamenii(cei care canta) exprima ceea ce simt, supararile, bucuriile sau dezamagirile in dragoste si ne face pe noi sa traim alaturi de ei aceea melodie prin intermediul versurilor. Funda?

| lovely1993 a răspuns:

Muzicaa