| painkilleeer a întrebat:

Ce presupune voluntariatul la un festival de muzica? Ce trebuie sa faci mai exact?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Să cânți, evident.

| Cameliapantiru a răspuns:

Difera de la festival la festival, nu exista un set de reguli standard pentru toate evenimentele de acest tip si pentru toti voluntarii care se implica (de exemplu, unii pot vinde bilete, altii pot ajuta staff-ul la transportul instrument, punandu-si masina personala la dispozitie, altii pot juca rolul de plasatori la sala de spectacole).
Cel mai bine e sa contactezi organizatorii, sa-ti spuna ei, exact, pentru ce au nevoie de voluntari si ce asteptari au de la acestia.
Ce tip de festival e (ce gen muzical), ce trupe/artisti/orchestra vor concerta in cadrul acestuia, unde si cand se va desfasura?
Raspunzandu-mi la aceste intrebari, vom putea si noi sa-ti dam raspunsuri ceva mai detaliate.