| skydi a întrebat:

Ce sentimente iti trezeste sufletul atunci cind asculti muzica? Ce stil de muzica asculti? Care cintec il consideri perfect, cel mai iubit?

P. S Se stie ca muzica rascoleste toate sentimentele...Sunt curios ce cintec va rascoleste voua sentimentele?

6 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Muzica pe care o ascult este ROCK pentru ca versurile melodiilor chiar transmit niste mesaje si de multe ori altele legate de dragoste, despartiri si mai stiu eu ce cum sunt toate celelalte melodii. Mie muzica rock imi da posibilitatea sa privesc mai departe decat privesc manelarii si altii, sa vad cum e lumea de fapt, ma ajuta sa ma formez ca persoana pentru ca muzica rock ma reprezinta.

Una din melodiile pe care pe iubesc este My Chemical Romance - Sing. Melodia transmite un mesaj special, iar videoclipul ma impresioneaza mereu.

| Crisis a răspuns:

Eu ascult rap si rock.
Ce sentimente imi trezesc aceste doua stiluri? Pai. rapul [cel adevarat, nu prostii comerciale] imi place fiindca transmite prin versuri invataturi de viata din care oricine poate invata. Ascult Cedry2k, Specii, Nimeni Altu' [in general underu' romanesc] si ca straini South Park Mexican, Eminem, Wu Tang, Biggie Smalls, Kool Savas. Melodia preferata rap cred ca ar fi Cedry2k- Alchimia veninului.
Genul rock acum. Ascult Rammstien, CoF, Dimmu Borgir, Nirvana, Kamelot. Desi nu-l ascult de prea mult timp, imi place mai mult decat rapul. Are mesaje clare transmise prin versuri + melodia in sine. Imi place mult Dimmu pentru ca, pe langa instrumente foloseste si orchestra. Rockul imi transmite un sentiment de protejare daca se poate numi asa, ca pot sa fac totul doar daca imi propun. Chiar mi-am ales si un fel de. sa nu-i spunem "idol", mai degraba e "invatator", si anume pe Silenoz [ scrie versuri, recomand sa-l asculti ]. Ca melodie preferata. pai, preferintele mele se schimba de la o zi la alta. Acum imi place mult Kamelot- March of Mephisto, Dimmu Borgir- Xibir, Proginies of the great apocalypse [astea doua sunt chiar geniale dpdv al orchestrei].

| andragrigoras2000 a răspuns:

1.sentimente de:energie,satisfacere, incredere, relaxare.
2.usoara si mai ascult si in gen pop dar mai rar
3. elena gheorghe-hot girls.
sentimentele mi le rascoleste melodia my passion cantata de ackentwinking

| usy313 a răspuns:

Mie imi place rapul.dar nu imi plac artistii care se lauda in piese cati bani si femei au. Favoritul meu este Eminem, e drept ca are si el cateva piese in care se lauda, dar cele mai multe si mai cunoscute sunt cele in care canta despre viata/iubire. E un sentiment placut cand ascult piesele lui, deoarece iti transmite prin melodii cat de grea e viata, mai ales cand esti sarac.

| miauuau a răspuns:

In versurile multor melodii ma regasesc,indiferent de genul muzicii,si ma fac sa reflectez asupra vietii, asupra conceptiei mele despre viata si iubire, in special.Asta pentru ca iubirea e tema principala a muziciilove struck
Cantecul meu preferat si perfect[absolut perfect!]este Michael Jackson - Give in to me...ma recunosc in versuri si stiu ca mai ales Michael se recunosteasad
Daca vei asculta melodia asta:X,fii atent la versuri[si cauta si traducerea],deoarece pentru mine inseamna foarte mult,ma face sa inteleg mai bine oamenii care sufera, si pentru ce sufera ei, printre care se afla multi dintre noi.
sper sa iti placa melodia :X!

| FreelancerTony a răspuns:

Si eu ascult hip-hop autohton (romanesc), iar ca artist preferat as fi tentat sa zic Bitza, insa nu pot spune ca ar fi unul singur.

Nu exista melodia perfecta.