| AnnaSpiritualRavishment a întrebat:

Ce subgen de rock/metal ascultati?
numiti cateva trupe mai mult sau mai putin reprezentative ale acestor subgenuri

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Am scris doar Grails.laughingMai adaug şi Hammock,Les Discrets, God Is an Astronaut, This Will Destroy You, Sigur Ros, Leech...

19 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

De obicei ascult punk,hard rock,heavy metal,post-rock,progressive rock,death metal...
Ca şi trupe: Sex Pistols,The Exploited,Joy Division,Nirvana,The Melvins,Death,America, Obituary, Iron Maiden, Rainbow, Grails...

| AnnaSpiritualRavishment explică (pentru Holocaust):

Post rock, name a few

| Dumnezău a răspuns (pentru Holocaust):

Les Discrets e un fel de Alcest, doar ca Alcest e originalul, Les Discrets e copia.Amandoua-s un fel de shoegaze corcit cu atmospheric metal.Genre Nazi at duty!

| Holocaust a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Am scris doar Grails.laughingMai adaug şi Hammock,Les Discrets, God Is an Astronaut, This Will Destroy You, Sigur Ros, Leech...

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Pffff ce nu ascult! Imi ultima vreme am ascultat mult metalcore si alternative metal. Vad ca si tu asculti niste muzica destul de buna!

| RockNbeer a răspuns:

Hard rock(Led Zeppelin),grunge(Pearl Jam),punk(Sex Pistol),heavy metal(Dio),thrash metal(Megadeth),death metal(Death),melodic death(Amon Amarth),Black metal(Burzum),symphonic black metal(Dimmu Borgir), folk metal(Eluveite), progressive metal(Opeth), speed metal(Motorhead), prima trupa care imi vine in minte pentru fiecare din subgenuri.

| AnnaSpiritualRavishment explică (pentru RockNbeer):

ELUVEITIE,te mananc

| RockNbeer a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Am sa primesc un 4? laughing

| AnnaSpiritualRavishment explică (pentru RockNbeer):

Nu ma provoca.they are my favourite band

| RockNbeer a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

De ce as vrea sa te provoc, si mie imi plac.

| dracu14 a răspuns:

Trash metal(metallica,megadeth),heavy metal(dio), metalcore(killswitch engage), nu metal(slipknot), rap metal(kid rock, limp bizkit)

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Black metal, symphonic black metal, death metal, melodic death metal, viking metal, doom metal, folk metal, pagan metal, celtic metal, glam metal, groove metal, power metal, progressive metal, thrash metal, speed metal...mno', nu mai bine îţi zic ce nu ascult? Că-s mai puţine. laughing
Nu ascult nu metal, alternativ rock, christian rock, înainte le mai aveam, dar acum chiar nu-mi mai place gothic metal-ul, industrial metal, toate de se termină-n "-core" şi cam atât...

| vlad89c a răspuns:

Rock alternativ, gen Three Days Grace, Breaking Benjamin, Skillet, si cate ceva de la Evans Blue.

| Neberius13 a răspuns:

Rapcore rules

| Warhead a răspuns:

Nu metal, Alternative metal, Folk metal, Melodic death metal, Celtic metal, Pagan metal, Grunge etc.

| AnnaSpiritualRavishment explică (pentru Warhead):

Care sunt trupele?
am o curiozitate, de ce m-ai sters din lista?

| Warhead a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Hm, sunt multe.
Otep, Eluveitie, Nirvana, Arkona, Amon Amarth, Kalmah. Mi-e lene să le înşirui pe toate.
Şi primeam prea multe emailuri din cauza întrebărilor tale. Şi nu îmi merge să dezactivez chestia de la notificări.

| AnnaSpiritualRavishment explică (pentru Warhead):

Ciudat mie imi merge

| ARTHUR8033 a răspuns:

Ascult mai mult black metal,symphonic black metal,celtic metal,pagan metal,viking metal,symphonic power metal, gothic, dark metal. Formatii care imi plac Dimmu Borgir, Burzum, Amon Amarth, Eluveitie, Cruachan, Finntroll, Summoning, Silent Opera, Sabaton, Van Canto, Coronatus etc....as sta sa scriu pana maine si nu s-ar termina.

| DeCeArConta a răspuns:

Gothic,evanescence(unele piese doar), alternativ(breaking benjamin), heavy(bullet for my valentine, black sabbath) si american rock(grteen day, new found glory)etc.