| wolder a întrebat:

Ce trupe de Gothic metal ascultati?

6 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Within Temptation, Leave's eyes, Nightwish, Moonspell, Theatre of Tragedy, Tristania, Therion, Lake of Tears, Paradise Lost, Epica, Anathema, Cadaveria, My dying bride ( deşi eu cred că e doom ), Sirenia.

| KristalPop a răspuns:

Tristania, Love Like Blood, Nightwish, Paradise Lost, Mortal Love, Virgin Black, Opera IX, The 69 Eyes, Anathema.

| Delicacy a răspuns:

Tristania, Paradise Lost, Anathema, My Dying Bride, Theatre of Tragedy, Therion.

| fadnox a răspuns:

Him, epica, nightwish, within temptation

| SynZeSaseTri666 a răspuns:

Marilyn Manson; Slipknot(nu stiu daca e gothic); Satanic Warmaster; Satanic Imortal; Black Satans.

| Girl29 a răspuns:

Buna.Nu ascult asa cevawinking