| anonim_4396 a întrebat:

Ce zice-ți ne clasificam la Eurovision¿? Eu zic ca în finala intram dar nu avem șanse sa câștigăm sau măcar sa rămâne printre primele 10 locuri.

Aaaa și încă ceva am câștigat vreodată Eurovision¿? Dacă da cu ce melodie¿?

Răspuns Câştigător
| UNfriendLY a răspuns:

Locul 6 iti spun de acu`big grin

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun loc de-al nostru a fost al treilea in 2005.
Hai, Romania! thumbs up big grin

NOname
| NOname a răspuns:

Am o veste grozava! big grin dancing Romania s-a calificat! thumbs up Super! thumbs up
Chiar meritam sa fim in finala! dancing applause dancing

P. S. eu am votat pentru Turcia si Ucraina (ambele s-au calificat).winking

| elena a răspuns:

Poate doar cu vocea Paulei Seling, pentru ca melodia este prea "lalaita", fata de ritmul celorlalte melodii care participa in concurs. Nu, nu cred, ca vom ramane in primele 10 locuri.

Romania nu a castigat niciodata Eurovision-ul.

| BuburuzZzu` a răspuns:

Mie imi place melodia
E frumoasa
Acuma depinde de juriu
Eu cred ca ne calificam
>big grin

| bestmusik a răspuns:

Nu se va califica Romania in finala deoarece au sanse minime si acea melodie nu ne avantajeaza deloc.Pacat ca au ales ca aceasta melodie sa mearga mai departe. Daca legeau cea a lui Connect-R sigur ajungeam in finala... dar asa...Sunt melodii mult mai bune care merita sa castige si asta o spun in mod obiectiv. Dupa parerea mea tara castigatoare ar trebui sa fie Armenia.

| tyana a răspuns:

În 2005 Luminita Anghel a câştigat locul al III-lea la Eurovision alături de Sistem cu piesa «Let me try», iar in 2006 Mihai Traistariu a obtinut locul 4.Eurovisionul nu l-am castigat niciodata din pacate.happy

| sickparade a răspuns:

Sa fim optimisti sper sa castigam ceva. Melodia Paulei este foarte frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, intram in finala dar ar trebui sa ne multumim cu locul 15 laughing.
Din cate stiu eu, nu. Cel mai bun loc a fost cel luat de Nico, parca prin 2006.