| Anonim_5535 a întrebat:

Cine e ascultator de manele si cine nu e DE CE? (eu nu sunt ascultator... de manele, finca sunt cu greseli de ortografie si sunt cantate numai de romi...majoritatea)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fie manelele cu greseli de ortografie? Tu faci diferenta intre gramatica si ortografie? Ortografia se ocupa cu semnele de ortografie-cratima(-)gen.Cum pot aparea probleme de ortografie verbal? Tu vorbesti de gramatica, alta mancare de peste, e chestia aia cu 'acoardele'.

Nu, nu ascult manele, dar nu trebuie' sa fie un motiv de fala asta, vad ca lumea deja se bate cu pumnul in piept 'ha, eu n-ascult manele.'Bine prietene, nici eu, dar ce te lauzi?

4 răspunsuri:
| Kqzu97 a răspuns:

Nu ascult pentru. ca nu-mi plac, canta numai despre bani, ca si-a pierdut dragostea...si de astea deci nu-mi plac manelele

| Kidu a răspuns:

Nu sunt ascultatoare de manele pentru ca nu mi se par deloc educative, majoritatea cantaretilor nu au voce, si curios, sunt din ce in ce mai multi cei care canta manele!
Prefer muzica normala, usoara.happy

| Vee a răspuns:

Eu nu ascult manele thinking Sunt creatii specifice romilor din punct de vedere ortografic, presupun ca ei nu au consultat un DEX in viata lor. In schimb muzica usoara se asculta mai peste tot, iar manele doar romanii o asculta, acei romani care apartin unei clase sociale situata ceva mai jos, sau care au bani si vor sa se dea in spectacol.
Eu ascult muzica usoara dar manele NU, cei care canta manele daca esti atent sunt paraleli cu muzica.

Multumesc!

| Carlene a răspuns:

E un gen muzical ca oricare altul!

Da ascult!