| nowar a întrebat:

Cine imi poate explica modul in care ar trebui sa-mi acordez chitara cu un acordor precum cel din imagine? ibanez HT-50 https://www.google.ro/......ps?/search

Răspuns Câştigător
| LupuCenusiu a răspuns:

Deci este simplu, acum nu stiu cat de bine explic eu. Prima coarda(cea mai subtire) in acordajul standard este E. Asa ca strangi acolo si dai in ea pana ce acordorul indica E. Apoi a doua coarda este B. Faci la fel, numai ca trebuie sa indice B. A treia coarda G. A patra coarda D. A cincea coarda A. A sasea coarda E. Cand este acordata perfect o coarda este beculetul verde aprins. Sper ca nu am scapat nimic si ai inteles. Pa!