| sorayaaa a întrebat:

Cine imi poate povesti pe scurt viava lui 2pac (tupac) adica ceva in gen ce a fost despre ce a cantat si cum a murit... va rog. daca ma puteti ajuta cat mai repede please :*:*

Răspuns Câştigător
| Đϋffγ a răspuns:

Tupac Amaru Shakur (n. 16 iunie 1971; d. 13 septembrie 1996), cunoscut sub numele de 2Pac, Makaveli sau doar Pac, a fost un artist american renumit pentru stilul lui de rap și muzica sa, cariera de actor, poezii și activitatea socială.
Majoritatea cântecelor lui Tupac sunt despre viața grea din ghetouri, rasism, problemele din societate, și, uneori, insulte adresate altor rapperi.
Mulți îl consideră ca fiind cel mai mare rapper al tuturor timpurilor.
Și-a început cariera de rapper în anul 1990 când a înregistrat prima sa melodie cu ajutorul grupului vocal „Digital Underground".

...http://ro.wikipedia.org/wiki/Tupac_Shakur

1 răspuns:
| Ironicnαme a răspuns:

Wikipedia, my dear, Wikipedia...