| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi zice cum se numeste melodia la care in videoclip la inceput era un baiat intr-o masina decapotabila si merge la o spalatorie sau o statie de alimentare unde cateva fete spalau o masina sau ii spalau masina, el coboara cu o fata sau ia o fata (nu mai stiu bine) de la spalatorie si intra la magazinul de la statia de alimentare, baiatul era slab la fata si purta palarie gen Michael Jackson in unele secvente. Sa difuzat pe kissTv si pe MTv, melodia era cantata in engleza si cred ca erau romani mai mult ca sigur, melodia nu e chiar vechie cam prin 2008-2009 cred ca a aparut, eu am vazut videoclipu vara trecuta nu e chiar veche. Ce imi amintesc din refren : "something" sau "nothing", meloia era cantata normal un pic spre lent primele 2 fraze din refren iar ultimele 2 fraze cantate rapid, mai multe detalii nu prea imi vin in minte. Dau fundita la cel sau cea care ma ajuta sa gasesc melodia.

Răspuns Câştigător
| Fallen Angel a răspuns:

Buna. Melodia pe care incerci sa o descrii mi se pare foarte cunoscuta dar nu imi pot da seama cine o canta. Stilul imi pare in genul Jason Derulo, Taio Cruz, etc. Poti descrie putin cantaretii (cum aratau)? Daca nu iti amintesti poti cauta aici: http://www.kissfm.ro/videoclipuri/ si pe site-ul oficial MTv. toate melodiile de pe kissfm nu sunt neaparat noi, iti trebuie rabdare si timp sa o cauti, trebuie sa fie acolo undeva daca zici ca a fost difuzata acum ceva timp :D Succes!

6 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

@Portocala♥ Nu e manea, am zis ca s-a difuzat pe kiss TV si pe MTv si melodia e in engleza.

| Dannyjj a răspuns:

@Fallen Angel am cautat am luat la rand kissfm mtv Romania, radio21, radiofly.ws, strong, google tot ce imi aminteam de melodie scriam pe google si nimic, nu cred ca am scris eu bine sau nu dau detalii despre videoclip pe nici un site, videoclipul era asa venea baiatul cu o masina(masina decapotabila) la o spalatorie acolo erau fetele, baiatul coboara din masina ia fata si incep sa cante si intra intr-o statie de alimentare sau la service sau ceva de genu, nu imi amintesc prea bine, baiatul era slab la fata in unele secvente poarta o palarie de tip Michael Jacson, era o fata nu vreau sa te induc in eroare dar fata semana sau era Lili sandu sau Simona nae sau ma insel, erau cantareti romani, videocipul cred ca era facut in constanta sau undeva prin apropiere. Baiatul si fata erau de culoare alba, sunt cantareti romani dar acum nu au mai scos nici o melodie care sa se difuzeze la tv ca poate gaseam dupa numele lor melodia.

| Dannyjj a răspuns:

Am gasit melodia doamneeee :D mersi @Fallen Angel m-ai facut sa caut bine pe kissfm si dupa aia pe youtube si am gasit melodia, am gresit eu baiatul era mecanic acolo, si stergea parbrizul intr-o secventa, nu fetele erau la spalatorie, oricum multumesc tuturor care ati incercat sa ma ajutati, melodia este catalin feat. maria marinescu - "big brown eyes" http://www.youtube.com/watch?v=jZBv5q9SUfk&feature=related

Răspuns utilizator avertizat
| Fallen Angel a răspuns:

Ma bucur ca ai gasit-o, dannyjj big grin Si mersi pentru fundita happy

| PedoBearIsHereBitches a răspuns:

Mi se pare cunoscut. mi se`m pare cai manea...se tot uita varumio la ea:-&

kamarad-tanti tanti mi-a zis el acum ca se numestebig grin...asta e? fundita daca ii aia?tongue