| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine, am nevoie sa fac un clip la care trebuie sa pun poze, o melodie si eventual un text si nu prea am idee cum sa fac thinking ma ajuta cineva? E urgent

Răspuns Câştigător
| Christyne a răspuns:

Pai intrii in meniul Start/all programs/windows movie maker si incepi prin ati alege pozele pe care vrei sa le pui in clip si muzica. Pur si simpu le copiezi acolo. Apoi le pui in casutele de mai jos.In coltul stang al casutei ai o casuta mai mica, acolo ai efectele care vrei sa le aplici pe poza(click dreapta/video effects). Intre poze mai ai o casuta de marime medie, aceea e casuta cu efectele trecerii de la o poza la alta.Pentru efectele acestea ai pe partea stanga punctul 2. Edit movie/view video transitions. Dai click pe aceasta rubrica si ai acolo toate efectele. Daca mai vrei sa adaugi si un text ai tot la punctul 2. Edit movie/Make titles or credits.Cat despre muzica, dai click pe Show timeline si o pui sub poze la Audio/Music dar ai grija sa o pui de la inceputul clipului ca sa inceapa odata cu clipul.
Succes!

5 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Start -> All Programs -> Windows Movie Maker

bafta!

| hândel a răspuns:

ProShow Gold foloseam, si e foarte bun. Faci cu el exact ceea ce ai specificat mai sus. Daca vrei, contacteaza-ma pe otonis_25ct si-ti trimit fisierul. Nu da add contact, ci doar deschide o fereastra de comunicare pe id-ul meu.winking

Răspuns utilizator avertizat
| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Pai descarca de pe google Windows movie maker

| ionutzking a răspuns:

Downloadeaza ProShow Gold!winking