| Patriii a întrebat:

Cine s-a calificat aseara in finala, la Eurovision? Dau >fundabig grin

Răspuns Câştigător
| boomerang_9620 a răspuns:

La sfarsitul procesului de desemnare au fost alese pentru a participa in finala Bosnia-Hertegovina, Republica Moldova, Rusia, Grecia, Portugalia, Belarus, Serbia, Belgia, Albania si Islanda, informeaza Agerpres.

Norvegia, Franta, Marea Britanie, Germania si Spania s-au calificat pentru finala din oficiu, iar alte 17 tari vor participa la urmatoarea semifinala ce va avea loc joi, 27 mai, pentru a disputa cele 10 locuri ramase.

Sambata, 29 mai, va avea loc finala unde 25 de tari vor urca pe scena amplasata in sala Telenor Arena din Oslo pentru a incerca sa castige cea de-a 55-a editie a Eurovision.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

1. Bosnia & Herzegovina
2. Moldova
3. Russia
4. Grecia
5. Portugalia
6. Belarus
7. Serbia
8. Belgia
9. Albania
10. Icelanda
big grin

| Just Kiddin' a răspuns:

Uite aici: http://www.antena3.ro/......99535.html

cred ca poti sa le si asculti!

succes!

| unefillefrançaise a răspuns:

Aseara s`au calificat urmatoarele : Bosnia-Hertegovina, Republica Moldova, Rusia, Grecia, Portugalia, Belarus, Serbia, Belgia, Albania si Islanda happy