| teuta99 a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa fie o lege prin care manele sa dispara din oras?

Răspuns Câştigător
| viatadecacatt a răspuns:

Cu siguranta.nu numai din oras, de pe toata Terra!laughing

28 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Trebuie sa intelegem cu totii ca fiecare are dreptul de a asculta ce doreste si nimeni nu poate interzice acest lucru.Asta inseamna democratie. Vreti nu vreti, este lege cu libertatea de exprimare si libertatea de a alege.Numai bine!

| Atotstiutorul a răspuns:

DA subscriu, ar trebui o lege prin care manele ar trebui interzise, dar ar fi buna o lege de genul acesta in numai daca se face o lege impotriva minorilor, adica minori sa nu mai aibe voie sa iasa afara din casa!

| Kqzu97 a răspuns:

Da! Ar fi fain

| DoOdO a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| Razvan a răspuns:

Oras?laughingIa vino tu la discotecile de pe la tara sa vezi acolo cum se asculta Mozart in stres.Sa vezi valsuri in discotecile de la tara. O nebunie! Parolbig grin

| anad a răspuns:

Sa inteleg ca la tara, in sate, le dai voie sa le asculte? Cred ca o astfel de lege ar cam depopula orasele.Ar ramane fara cluburi, baruri, puburi! Ce haios! S-ar muta orasul la sat, nu?

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Buna ideelaughing
Sa dispara de peste tot:d

| m4them4tic a răspuns:

Ar trebui sa dispara toti manelistii(care in general sunt rromii + Puya), astfel ar disparea si manelele.

| iri a răspuns:

Hai ma ca deja exagerati. Foarte multa lume asculta manele, atat in tara cat si in strainatate. Faza e ca nu recunosc multi. Era un motto la un radio de manele: "Multi asculta, putini recunosc."

| Majj a răspuns:

Eu cred ca da. Adica exista momente cand nu pot dormi pentru ca vecinul de vis-a-vis are manelele date la maxim. Plus ca au versuri tampite si lipsite de logica

| Smackdown a răspuns:

Da

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Chiar daca nu imi plac manelele eu cred ca fiecare are dreptul sa asculte ce ii place. Tie ti-ar place sa fie interzis genul de muzica care iti place? Sunt sigura ca nu. Asa ca ingnora acest gen muzical, asta fac si eu big grin

| dragalasica a răspuns:

Nu neaparat...

| Sadiss a răspuns:

Depinde ed gusturile omului.mai bine sa-r interzice sa le asculti pe o perioada de timp intre 22-08 dimineata. e ca si cum eu ti-as interzice muzica ta preferata. trebuie sa ne gandim si la altii nu numai la noi... ar trebui interzise la anumite ore sau sa nu fie date tare

| Alphawolf a răspuns:

Pot spune ca din toata istoria acestui gen de muzica nu mi-au placut mai mult de 4-5 melodii... deci nu sunt adept al manelelor dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa respectam placerile altora!
Se zice ca: "Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie"

| zuly a răspuns:

O da! Sa nu mai faca proteveu' lu' peste "revelioane fara numar". Trist, fratilor! Isi bat joc de ei si de tara. Si cand te gandesti cata muzica buna a putut sa ne ofere neamul asta. Eu pur si simplu nu inteleg, chiar nu inteleg. Simt dezgust si mila in acelasi timp, nici nu stiu daca e posibil asa ceva. Rusine!

| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Fiecare e liber sa asculte ce vrea
atata timp cat eu nu ascult, nu ma deranjeaza ca altii ascultahappy

| bluesky a răspuns:

Mergi la o discoteca la tara, sa vezi cum e, ca nu sunt manele si daca sunt, sunt putine. E menaito, dansul pinguinului, pitbull, house etc...
si nu am nimic cu manelele sau cu cei care le asculta, daca nu va place nu ascultatim e o tara libera si fiecare asculta ce vrea.Gusturile nu se discuta!

| lorelai cristinush a răspuns:

Pai...mai exista persoane care agreeaza manelele. Nu le putem impune sa faca ce vrem noi. CU TOATE CA AM INCEPUT DEJA SA NU LE MAI SUPORT! Pana si in noaptea de Revelion erau pe toate posturile doar rromi. Ar trebui sa se faca un sondaj in acre sa se afle cat la suta din populatia Romaniei agreeaza acest stil. Sunt sigura ca mai mult din jumatatea populatiei Romaniei nu asculta manele. Iar apoi sa difuzeze manele doar pe doua-trei posturi in mod continuu, dar sa nu mai apara pe alte posturi de televiziune. Iar ascultatorii acestui stil vor viziona canalele respective si cu asta basta. Ar fi o solutie, nu? laughing

| dudu_3763 a răspuns:

...stiu ca nu e un gen de muzica "frumos". dar exagerezi putinlaughing

| razadeluna a răspuns:

Daaaa

| Biutzuca a răspuns:

Nu din oras ci din tara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Asculți muzica care îți place.
Cuvântul manea vine din limba turcă și înseamnă muzică populară. Nu văd ce este rău în asta? Eu ascult și acest gen de muzică. Ce o să faci, dai o lege tu prin care ne dai afară din țară sau ce?
Nu este timpul și nici locul pentru a intra în polemică!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu`mi plac manelele, dar nu as vrea sa dispara manele din oras. De ce? Fiecare asculta ce vreathinking mi-ar fi indiferentlaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea sunt de acord.Fiecare asculta ce vrea.Nu cred ca, daca mi-ar spune cineva sa nu mai ascult... Puya(de exemplu), l-as asculta.Asa nu o sa asculte nici cei carora le plac manelele!

| Ingerash Tsacanit a răspuns:

Nu. daca tie iti place alt gen de muzica si ar disparea acela cum te-ai simtsii? nu cred ca ti-ar placea. daca nu iti plac manelele, nu asculta. nimeni nu te obliga.
daca ar disparea manelele poate si altii s-ar simtsii nasol.
lasa tu manelele in pace si asculta ce-tsi place!winking

| andry99_8793 a răspuns:

Da cred ca da dar eu ascult de toate