| PaulGrozavul a întrebat:

Cu ce crezi ca o sa te alegi dupa ce o sa mori 'daca toata viata alergi dupa bani, faima, femei?

7 răspunsuri:
| rebelmonk a răspuns:

Nu exista asa ceva terminati biserica are un singur rol de a tine cat de cat linistea daca nu ar fi ea ar fi haos

| Eu0909 a răspuns:

Ai gresit categoria

April
| April a răspuns:

Cu nimic; de aceea e bine sa mergi incet. Dupa ce se intampla sa-ti placa.Personal,merg alene spre misterul zilei de maine; fiindca ziua de azi e pe sfarsite...

| AduMrr a răspuns:

Pai thinking cu ce sa ne alegem? sau unde o sa ajungem? IAD sau RAI! nu stiu exact ` dar sigur nu o sa fie de bine daca alergi dupa tot ce ai zis happy

| Earthquake a răspuns:

Cu ce te alegi? sti ca eu cred in Rai si in Iad... acum ce pot sa zic. daca tu consideri ca ceea ce faci tu e rau, atunci fireste, gandu iti va fi spre iadhappy daca faci bine si te curati de pacate, poti sta linistit spre rai.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@liviu
Nici eu nu cred in religie, biserici, popi etc.Dar totusi IADUL si RAIUL exista.Asa spune Biblia nu niste popi.Si legat de intrebarea lui Paul toti oamenii care alearga dupa bani, femei, faima vor fi dezamagiti intr-o zi cand vor realiza ca au trait degeaba.De exemplu, Mike Tyson pe la 40 si ceva de ani s-a uitat in oglinda si oglinda i-a spus:"Bai, esti prost.Nu ai facut nimic cu viata ta." Asa ca toti oamenii ar trebui sa se gandeasca ce fac cu viata lor.Bye.

| Monyka_1011 a răspuns:

Dupa ce murim o sa ne alegem cu un cosciug.