| Andreea`:) a întrebat:

Cui ii place muzica TRANCE sau ROCK?

11 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Categoric rock, dar nu chiar toate genurile.

| elena a răspuns:

Muzica TRACE aparuta dupa 1990, stil al muzicii electronice, se asculta in cluburi, unde se crede ca putini au cultura muzicala, dar multi au apetit deosebit pentru alcool si uneori pentru narcotice, si de cele mai multe ori acest stil de muzica, a condus la asocierea intre TRANCE si droguri.

ROCK - combinarea muzicii country cu blues, ulterior s-au adaugat si elemente de rhythm an blues, dupa anii '70 aceste genuri s-au inmultit si au mai aparut punk, heavy metal, alternative rock.
Cine nu a ascultat?
- Rock and roll cu Chuck Berry, Little Richard(negri), Elvis Presley, Jerry Lee Lewis(albi);
- Rock britanic - The Beatles, The Rolling Stones;
- Folk-rock - Bob Dylan, Simon & Garfunchel;
- Rock psihedelic si progresiv - Jimi Hendrix, Pink Floyd(partial);
- Hard rock si heavy metal - Led Zepelin, Deep Purple;
- Punk-rock - Sex Pistols;
- New Wave (alt val si alt fel de rock) - The Police, Duran-Duran, Depeche Mode etc.
Poti sa scrii o luna, poate si mai mult despre rock, si numai de bine si frumos, dar eu ti-am dat doar cateva exemple, ca sa vezi ca optez din toata inima pentru ROCK, si stai, ca nu am scris nimic despre formatiile de acest gen de la noi...

| d33a a răspuns:

Eu ascult trance, de fapt si rock, dar mai putin. tongue

| Adella05 a răspuns:

Mieeee. rock.

| Christian333 a răspuns:

Trance sau Rock...doua genuri mai diferite nu ai gasit?
Rock on! \:d/

| dada_2571 a răspuns:

Mie imi place muzica rock. happy

| Unique_8782 a răspuns:

Mie`mie \:d/

| Nico_9876 a răspuns:

Mie imi place ceva ceva rockbig grin

| Ella_6365 a răspuns:

Ascult mai mult trance decat rock

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://rlsp11.blogspot.com

| everystudent.ro a răspuns:

Mie imi pla ce ROCK-ul. Dintre trupele mele favorite se numara Third Day, Decean (Romania), Casting Crowns, Delirious (vezi cantecul Majesty)