| BengiTigrul a întrebat:

Cum imi fac o trupa rook dar sa nu imi dati raspunsuri de gen nu mai visa

4 răspunsuri:
| DAnc3 a răspuns:

Copile trebuie invatate multe oricum probabil esti idiot si nu sti nimic cu ce se mananca, nu mai visa.

| Ineys a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai putina legatura cu muzica pentru a-ti face o trupa "rook"... In al doilea rand trebuie sa perseverezi foarte mult si sa devii un instrumentist sau vocalist foarte bun. Daca nu te pricepi la astea, imi pare rau ca-ti zic dar nu mai visa. laughing

| Sociopat a răspuns:

Serios. Nu mai visa.

| DanielPH a răspuns:

Cum adica o trupa rook?
Poate rock!
Ce crezi ca e asa complicat?
O trupa este formata din 2+ X oameni, adica tu, un prieten si altcineva.

Tu esti vocalist, altul sta la tobe, altul la chitara, zic si eu, cum va organizati este treaba voastra.

Deci sunteti 3 oameni, aveti instrumente, versurile si vocea, acum ori cantati si va puneti pe Youtube si va faceti publicitate Online, ori scoateti un album si vi-l lanseaza o casa de discuri daca este bun. Sau...
Sau cantati prin scola, la festivitati, concerte prin zona, iar daca sunteti buni, va va lua cineva.