| Anonim_5535 a întrebat:

Cum obtin aprobarea unei case de discuri ca sa ma lase sa folosesc materialele lor in utilizarea lor pe YouTube?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca doar platind pentru aceasta, dar poti incerca sa-i convingi sa-ti dea voie gratuit, scrie-le in acest sens si cine stie... Numai bine!

| CosteaVlad a răspuns:

Aici nu se prea pune problema de niciun fel de aprobare. Drepturile de autor sunt deținute strict de casa de discuri în cauză, iar tu prin postarea acelor materiale pe YouTube le încalci automat drepturile de autor. Prin urmare nici nu cred că vei avea cum să obții vreo aprobare în acest sens...
O seară bună!

| ThrustMe a răspuns:

Eu de fiecare data cand pun o melodie intr-un videoclip bag la description : I DO NOT OWN COPYRIGHT sau ceva de genu