| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa cant mai bine? Cum sa am o voce mai melodioasa? Cum pot face vocea aceea ragusita? Cum sa tin note lungi?

46 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde pot gasi lectii de canto in Chishinau?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde pot gasi lectii de canto?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum pot sa cant mai bine sa am o voce frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cursurile de canto ar fi de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa exersezi dca vrei sa devi cantret
chiar dca cineva iti zice sa nu faci ca nu ai voce exereseza si nu te da batut eu sunt gygy am 17 ani si vreau sa dau la teoologie sadevin dascal si osalupt pentru asta mereu chiardcaacum sunt studiez croitoria nu conteza osarenunt fiindca numia place dar renuntsi ma dau la liceu teoologic ceau sunces in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fiecare dimineata pe stomacul gol, dupa ce te-ai spalat pe dintii, fata etc. Bei 2 linguri de ulei de masline eu nu am incercat pentru ca de-abia am aflat de la Selena Gomez... cand vorbeam cu ea pe twitter! big grin Te pup :* sper sa ajute happy

| elisarktis a răspuns:

Eu aveam o voce ragusita in cantec dar am incercat sfatul fetei ce zicea ca e din trupa niosa si am inceput cu do re mi fa so la si do si acum am o voce de invidiat :X:X:X ai incredere :X:X:X

| 255Elena a răspuns:

Are dreptate softcristi eu fac canto de 4 ani si pian

| Rebecca_1381 a răspuns:

Ori ai voce, ori nu ai...nu cred ca poti sa faci ceva ca sa o "capeti", sa o exersezi bineinteles canto.

| AdrianBucur a răspuns:

Fa canto! Nu te lua dupa cei care zic ca trebuie sa te nasti cu voce. Daca te duci la canto si exersezi foarte mult, vocea va incepe sa se schimbe. Insa nu exagera ai nevoie si de pauze.

| BlizzardWoW a răspuns:

Invata sa canti la chitara este un instrument foarte destept pe mine m-a ajutat foarte mult. Iati un prof sa te invete la chitara iar vocea va veni de la sine dar exersand. Uite ea melodia asta, inveti sa o candti, versuri etc si dupa la chitara cand esti mai avansata si iti garantez ca vei putea http://www.karaokeparty.com/en/song/992/adam-lambert/whataya-want-from-me

| BlizzardWoW a răspuns:

Success

| Yo_Soy_Dios_Crysty_1997 a răspuns:

Trebuie sa bei oua, pent ati face vocea mai subtire si trebuie se faci practica mereu.
cu asta ma refer la melodii.
trebuie sa canti cantece si sa sui si sa cobori tonul cat mai mult

| Petrica_Toma_1987 a răspuns:

In viata este totul posibil numai sa ai vointa ca asta conteaza cel mai mult cans un prieten iti spune se aude binisor atunci trebuie sa te straduiesti mai mult si ai sa reususti cu siguranta...va pup si do re mi fa so la si doooolaughing

| Teodor_Sandu_1993 a răspuns:

Pai iei lectii de canto

| drakolitza a răspuns:

Imi doresc tare mult de ceva timp sa ajung sa cant "undeva acolo sus". Am voce.am facut pian si am luat lectii de canto. dar deocamdata nu am reusit sa i-au legatura cu cineva sau sa ma ajute cineva; ar exista vreo posibilitate?