| Damian_Emi_2000 a întrebat:

Buna TPU AM O INTREBARE:eu de obicei mai cant si am o voce sa zicem buna, dar dupa aproximativ 5-10 min, vocea mea este ragusita, si ma doare gatul...ma puteti ajuta cu ceva?

Răspuns Câştigător
| Nupotsagasescunnume a răspuns:

Pentru asta ar trebui sa te duci la un doctor, nu sa intrebi pe internet, dar exista multe remedii "homemade" pentru asta, cum ar fi: gargara cu apa calda si cu sare, sa inghiti oua crude(pe asta n-am incercat-o niciodata, dar s-ar putea sa mearga) si mai sunt multe altele.