| ḭṆḠḕṙḀṠ a întrebat:

Cum pot sa imi ridic vocea cat mai sus incat sa cant o melodie vocal?

2 răspunsuri:
| Izzy_6579 a răspuns:

Salut pai ar trebui sa faci vocalize [iti spun eu sunt la liceu de specialitate in muzica] cauta pe youtube si incepe sa faci vocalize cu : gama do major,gama sol minor, gama sol major si gama la minor daca esti incepatoare aceste game sunt cele mai usoare pentru nivelul tau, ai incredere in mine eu fac de astea la ora de cor.
mult succes

| JohnY_9511 a răspuns:

Pai Izzy poti sa ne dai si noua niste link-uri pls.sa facem si noi deoarece eu am fost la canto dar nu mai pot sa mai ridic vocea foarte sus din cauza la o raceala netratata binesad.Eu am voce oricum...big grin