| latexcap93 a întrebat:

Cum pot sa impiedic lumea sa asculte manele?

Răspuns Câştigător
| plasticstyle a răspuns:

Muta-te din tara. daca asta se poate numi tara...

54 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti...fiecare cu gusturile lui... tie cum ti-ar ''cadea'' ca cineva sa te impiedice sa asculti muzica pe care o asculti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ai ce sa impiedici tu mai ca tu abia poti sa treci strada ba sa mai impiedici si un curent muzical laughing))))))))))

| multimoak a răspuns:

Multi isi pun intrebarea asta. Daca ai vreo idee anunta-ma ca vreau si eu s-o incercwinking

| AnaEindragostita a răspuns:

E adevarat ce zisa fiecare cu gusturile lui dar... poate3 fii un mod: sa gas3sti o melodie sau mai multe pe gustul persoanei respective dar eu arati doar daca renunta sau o faci sa o asculte numai pe aia

| waXonwaXoff a răspuns:

Nu poti, e ceva de la natura.Natura il face pe om femeie, barbat rocker sau manelist nu ai cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti, e ceva de la natura.Natura il face pe om femeie,barbat rocker sau manelist nu ai cum.

| 27moodarian96 a răspuns:

Pai... asta e caracterul lor.eu nu ascult.nu-mi impune nimeni ce sa ascult, mai ales sa-mi impuna cineva sa nu ascult manele.nu acult pentru ca asta eu am decis, eu am ales.
chiar daca nu stiu ce-au vazut ei asa de "Frumos" la acest gen de muzica.probabil ca acei ascultatori au vazut manele cum vedem noi disco, muzica buna, muzica de calitate:adica fara "defecte", o vedem perfecta, buna de ascultat.
dar pe mine ma enerveaza ca sunt persoane care nu asculta la casti manele si deranjeaza lumea din jur. si eu ascult muzica, nu neaparat la casti, dar macar c-un volum mai redus, cat s-aud doar eu.
daca vei face vreo petitie cu
-manelisti
-nonmanelisti[fara manele]
sa stii ca sunt la nonmaneliti.:*

| AuRevoirSimone a răspuns:

Inchide toti manelarii intr-o camera timp de mai multe saptamani si da-le sa asculte orice in afara de manele!

| petro313 a răspuns:

Hai ca asta e tare. Ne Imaginam ca jucam cs. Teroristii sunt manelistii iar Counter-terrorist suntem noi cei anti-manele. II luam la killaritlaughing o idee perfecta nu? O sa fie mai bine asa! fara cocalari! Bafta la fraguri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa impiedici lumea sa asculte manele.Nu ai cum. ei sunt rai si nu poti.Ar face orice pentru manele.Eu urasc manele si cand vad manelisti pe strada sau care asculta manele in masica cu muzica la maxim imi vine greata.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Fiecare e cu gusturile lui, cum noua ne place altceva lor le plac manelele. Asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista leac! Da Doamne as vrea eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...intrebarea asta mi-o pun si eu... dar din pacate nu poti schimba mentalitatea si gusturile oamenilorsad

| MoreTime a răspuns:

Nu tu trebuie sa impiedici lumea in a asculta manele, trebuie ca lumea sa realizeze ca acesti infecti ne schimba tara intr-una plina de inculti. Nu poti schimba 21. 7 mil. de oameni...

| notorious a răspuns:

Pai de ce ai face asta? esti emo? laughing)

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu poti.fiecare e liber sa asculte ce vrea. dar tie daca nu-ti plac nu asculta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai face asta? Daca toti am avea aceleasi gusturi, ar fi plictisitoare viata.

| adinescu a răspuns:

Fa te presedinte si da o lege pentru interzicerea ascultarii si compunerii manelelor

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Nu poti sa impiedici pe nimeni. Eu ascult toate genurile, de la rock la manele, nimeni niciodata nu ma va putea face sa nu mai ascult un gen.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Nu fa astaalaughing)))eoo aduoor manelelelove struckx tonguePPP

| Roby67 a răspuns:

Trebuie sa le pui piedica, se inpiedica si gata, i-ai inpiedicatwinking

| Fallen1Angel a răspuns:

Iti iei un ak 47 si multa munitie, spor la treabalaughing

| Vizitiul a răspuns:

"Inainte sa-i schimbi pe altii, adu-ti aminte cat e de greu sa te schimbi pe tine insuti!"

| zanesiprintese a răspuns:

Din pacate, nu ai cum!

| e m i l y a răspuns:

Nu prea se poate. Fiecare asculta ce vrea, dar oricum manelarii (adevarati) sigur nu se vor lasa indepartati de acest gen de muzica, care implica si un anumit comportament. Propune'le oamenilor sa diversificati muzica, nu sa ascultati un singur gen.

| Any_1345 a răspuns:

Nu tie tot una care si ce asculta fiecare cu gustul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca reusesti, ti se va face statuie.

| cucurigu a răspuns:

Exista o posibilitate. Sa inveti carte, sa intri in politica, sa prostesti un popor si sa ajungi dictator. Apoi mai vorbim :))
____________
http://www.spiritultimpului.blogspot.com

| Malvina24 a răspuns:

Ce-ti pasa tie! doamneee! fiecare face ce are chef! Nu asculta tu dca nu iti plac dar nu poti obliga oamenii sa n-o mai faca!

| RoxiutzaRux a răspuns:

Nu ai cum.