| petro313 a întrebat:

Cum sa facem ca lumea sa nu mai asculte manele?

29 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare ascultă genul de muzică care îi place.
Gusturile nu se discută.
Cum să facem lumea să nu mai asculte muzică clasică, populară, etc?
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Atata timp cat asculta doar ei, fara sa te oblige sa asculti dand volumul la maxim, treaba lor, nu ma deranjeaza.

| Barajag a răspuns:

Fiecare este liber sa faca ce vrea, nu putem noi sa le impunem celor ce asculta manele, sa asculte ce ne place nouabig grinCe poti face? Te faci ca nu auzihappyBafta!

| Puf a răspuns:

Fiecare cu genul de muzica preferat.Fiecare asculta ce ii place, nu poti interzice nimic nimanui. Nici mie nu`mi plac dar nu avem ce face, poate o sa isi dea lumea seama singura ca manelele nu sunt atat de minunate cum cred eihee hee

| Hombre a răspuns:

Nimic, cred ca faci pe interesantul, jura tu daca la un chef na-i ascultat manele?

| emilia21 a răspuns:

Ce intrebare, crezi ca putem sa-i fortam pe cei care asculta manele, sa asculte alt gen muzical. Trebuie sa ne acceptam asa cum suntem.acum daca pe tine te deranjeaza muzica asta nu o asculta si ai rezolvat toata situatia.

| Ana a răspuns:

Treaba celorlalti ce asculta.

| darrio2007 a răspuns:

Fiecare asculta ce ii place.

| Ea12345 a răspuns:

Opreste-ma sa ascult hip-hop. E IMPOSIBIL! Chiar daca si eu sunt impotriva manelelor, manelistilor, chiar nu cred ca putem da o lege sa interzicem asa ceva...happy

| :X pinky love you :X a răspuns:

Doamne...numai cand aud cuvantu ala turbez:@.
sa mor daca inteleg de ce sa asc manele acnd ai atatea tipuri de muzica:@
doamne! nu poti sai opresti fiindca asa sunt ei big grin.

| iubi_duby75 a răspuns:

Si eu am urat manelele la inceput dar daca am ask 2 faine or inceput sa-mi placa toatewinking.

| gabitza_6878 a răspuns:

Simplu
ne trebuie un dictator care sa le interzica big grin

| dyddyyyx18 a răspuns:

Nu poti face (mai) nimic.
Da` nu vad ce ai u cu cei care asc manele atata timp cat nu le auzi si tu. Sau te referi la aia care dau muzica la maxim? sad
Nici asa n-ai ce face. Eventual sa-i spui ca te deranjeaza, ca asculta manele tare, si ca tie nu-ti plac, desi nu rezolvi mare kestie. happy

| iceman a răspuns:

Fiecare e liber sa asculte ce fel de muzica vrea.Nu putem interzice oamenilor sa nu asculte x, sau y, doar pentru ca noi nu preferam genul respectiv.

iceman

| DiDi a răspuns:

Petro, sa-ti spun cate ceva despre muzica. Fiecare dintre noi, se regaseste intr-un anumit cantec, intr-o anumita melodie, care ii ajunge la suflet. Cu ea isi traieste momentele, fericite sau nu, cu ea traieste alaturi de prieteni, rude si pot continua. Ceea ce vreau sa spun, este ca nu-i poti lua aceasta placere, nu-i poti interzice si nu ai dreptul in primul rand, de a-i lua si aceasta mica placere, care nu costa nimic.
Nici eu nu sunt de acord cu manelele, nici eu nu ascult genul acesta de muzica, dar asta nu inseamna ca trebuie interzis.

P. S.: " Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face " happy

| RoxyAde a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa facem lumea sa nu mai asculte manele. E treaba fiecaruia ce asculta, fiecare cu gusturile proprii, doar ca, si aici e partea proasta, ar trebui sa le asculte doar ei, nu sa ii oblige si pe ceilalti sa asculte prin simplul fapt ca indiferent unde s-ar afla ( pe strada, in tren etc.) le asculta cat pot ei de tare. Daca le-ar asculta doar ei acasa sau atunci cand sunt pe strada sa le asculte la casti ar fi totul ok, zic eu.

| KidDu` a răspuns:

Bine dar cum putem face ca lumea sa nu mai puna asa intrebari tampitebatting eyelashes :*?

| paa a răspuns:

Pai nu cred ca avem ce sa facem...fiecare asculta ce vreabig grin

| Missy_4860 a răspuns:

Buna intrebarerolling on the floor. Din pacate nu cred ca asa ceva e posibilsadsad. Ne mai raman doar acele campanii antimanele care si asa dupa cum se vede nu au niciun rezultat pozitivbig grinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i impuscam!
Ce ai cu ei? iti baga in ureche galena sa asculti si tu? Fiecare cu micile sau marile lui placeri!
Iti imaginezi ca deja e un fenomen acesta, asa ca risti o revolutie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa ii trazneasca fulgeru in cap pe toti manelistii ...ca maneaua nu E MUZICA E un mare rahat...combinat cu dusmani, bani,,, asa ca hai sa-i lasam in pace ca oriqm romania astai de ***tongueSi cand se leaga un manelist de tine dai in el cu toata forta ca n-o sa regretilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu ne trebuie un presedinte roker sau care sa asculte doar hip-hop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omorandu-i?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fiecare asculta ce vrea, nici eu nu asc manele dar sunt cateva care imi plac, si nu ma poate opri nimeni sa nu le ascult...

| Nimeni_6547 a răspuns:

Il reinviem pe Hitler!laughing

| *^_^*o¦EMO~Kids*^_^*o¦ a răspuns:

De ex si eu ask manele dar si alte genuri de muzica... sti cum este genul asta de muzica te face sa razi sa plangi sa suferi iti intra in inima daca incepi asa usor usor sa ask iti vei da seama cum te simti... nu trebuie sa ask lalaieri dele da de ex ask te rog: Guta play as= tu esti fata de oras. Daca nu supoeri deloc manelele nici alea mai vesele inseamna ca cher le urasti cu adv parerea mea.incercarea moarte n-are

| gabi_4149 a răspuns:

Pe tine cu ce te deranjeaza ca asculta alti manele?
da tu ce asculti sinfoni?laughing)rolling on the floorlaughing
petro313 mai mult de 7 ani NU AI! PaAaaa!

| gabi_4149 a răspuns:

Cu ce te deranjeaza ca asculta manele cineva?
Jurate ca nu asculti manele!
Hai Pa!

| Petre_Constantin_1970 a răspuns:

Eu zic ca esti liber sa asculti ce vrei