| latexcap93 a întrebat:

Cum pot sa impiedic lumea sa asculte manele?

Răspuns Câştigător
| plasticstyle a răspuns:

Muta-te din tara. daca asta se poate numi tara...

54 răspunsuri:
| cucurigu a răspuns:

Exista o posibilitate. Sa inveti carte, sa intri in politica, sa prostesti un popor si sa ajungi dictator. Apoi mai vorbim :))
____________
http://www.spiritultimpului.blogspot.com

| Dede_1899 a răspuns:

Degeaba ...nu ai cum ...crede-ma am incercat laughingsi nu iti merge.
is singura care asculta rock intr-o scoala plina de manelisti ...cred ca o sa ajung sa il rog pe director sa ma exmatriculeze pentru ca alta scoala prin comuna la care stau eu nu mai este laughingsi la cat de bine ii stiu p ai mei o sa ma duca la o scoala mai severa. dar merita, poate scap de manelele pe care le inghit in fiecare zi la scoala de pe holuri. x-(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti...fiecare cu gusturile lui... tie cum ti-ar ''cadea'' ca cineva sa te impiedice sa asculti muzica pe care o asculti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ai ce sa impiedici tu mai ca tu abia poti sa treci strada ba sa mai impiedici si un curent muzical laughing))))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti, e ceva de la natura.Natura il face pe om femeie,barbat rocker sau manelist nu ai cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa impiedici lumea sa asculte manele.Nu ai cum. ei sunt rai si nu poti.Ar face orice pentru manele.Eu urasc manele si cand vad manelisti pe strada sau care asculta manele in masica cu muzica la maxim imi vine greata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista leac! Da Doamne as vrea eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...intrebarea asta mi-o pun si eu... dar din pacate nu poti schimba mentalitatea si gusturile oamenilorsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai face asta? Daca toti am avea aceleasi gusturi, ar fi plictisitoare viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca reusesti, ti se va face statuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-i opresti sa mai asculte manele!
cum?
pai simplu, le povestesti despre viata unui anumit artist si ii spui detalii care crezi ca l-ar interesa, dupa care ii aduci si o melodie a artistului respectiv (dar sa fie ceva in ritm cat de cat apropiat manelelor) dupa care mai asculti si tu la casti (in prezenta lui) si deoarece nu-i dai atentie va vrea sa asculte si el( dar sa faci si tu niste gesturi, ceva ce sa-l atraga) si tot asa pana il faci interesat de acel artist, dar trebuie sa te inarmezi cu muulta rabdare si asta se va intampla in timp. si eu am reusit asa sa-mi fac prietenii sa asculte si altceva(sa-si deschida ochii)! nu-i asa greu precum pare! RABDARE! OK pai... Multe Succesuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum, si eu am momente cand imi vine sa ascult manele si sa dansez. Omu la veselie asculta manele ce sa ii faci laughing.
Daca incerci sa impiedici pe cineva si ii impui fi sigur ca va face taman inverswinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urasc manelele si manelisti dar nu pot face nimic ca sa impiedic lumea sa numai asculte...nici tu nu poti, nu ai cum, fiecare cu gusturile sale. \m/ rock on!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-i sa asculte albumul condoleante al lui Ombladon.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Fiecare e cu gusturile lui, cum noua ne place altceva lor le plac manelele. Asta e.

| latexcap93 explică:

De ce as face asta? rolling on the floor) pentru ca muzica aia este un gunoi. nu reprezinta nimic. instiga la furt bataie incultura prostie voma si alte lucruri comune tiganilor

| Any_1345 a răspuns:

Nu tie tot una care si ce asculta fiecare cu gustul lor.

| notorious a răspuns:

Pai de ce ai face asta? esti emo? laughing)

| anonim_1121 a răspuns:

Simplu: cu o bamba nucleara

| petro313 a răspuns:

Hai ca asta e tare. Ne Imaginam ca jucam cs. Teroristii sunt manelistii iar Counter-terrorist suntem noi cei anti-manele. II luam la killaritlaughing o idee perfecta nu? O sa fie mai bine asa! fara cocalari! Bafta la fraguri!

| ela_6969 a răspuns:

Nu vei putea inerzice niciodata asta! doar printr-o lege s-ar putea dar nu cred ca o sa mearga... daca vrei poti sa le explici celor care asculta ca nu este un gen de muzica care sa-ti placa...

| 27moodarian96 a răspuns:

Pai... asta e caracterul lor.eu nu ascult.nu-mi impune nimeni ce sa ascult, mai ales sa-mi impuna cineva sa nu ascult manele.nu acult pentru ca asta eu am decis, eu am ales.
chiar daca nu stiu ce-au vazut ei asa de "Frumos" la acest gen de muzica.probabil ca acei ascultatori au vazut manele cum vedem noi disco, muzica buna, muzica de calitate:adica fara "defecte", o vedem perfecta, buna de ascultat.
dar pe mine ma enerveaza ca sunt persoane care nu asculta la casti manele si deranjeaza lumea din jur. si eu ascult muzica, nu neaparat la casti, dar macar c-un volum mai redus, cat s-aud doar eu.
daca vei face vreo petitie cu
-manelisti
-nonmanelisti[fara manele]
sa stii ca sunt la nonmaneliti.:*

| rocse3xd a răspuns:

Frate nu poate nimeni sa i impiedice p bune! Am incercat da nu se poate!

| ovidiugogu a răspuns:

Problema nu este ca se asculta manele ...ci felul in care se comporta majoritatea ascultatorilor de manea. Nu vei putea nici o data sa impiedici lumea sa asculte manele.sad da cea ce poti face este sa te diferentiezi prin comportament de cei ( ascultatori de manea) succes happy