| ShøØtYøu a întrebat:

Cum poti deveni producator muzical in hip hop si rapp?

1 răspuns:
| electrovlad a răspuns:

Adica sa produci muzica?
ai putea deveni simplu in 4 pasii dar aici necesita si putin talent deci cum spuneam
Primii pasi sunt:
1 iti gasesti un sponsor
2 iti cumperi instrumente ( sistem sau boxe normale, microfon + filtru, program de inregistrat, programe de masterizat / mixat)
3 sa ai inspiratie sa creezi versuri sau poti sa iei dupa net / la fel si cu negativele(instrumentalele) le poti lua dupa net dar ar fi bine sa ti le faca cineva cu fl studio
4) sa nu copiezi nimic din ce face altii si sa fii cat mai originala/original