| xdIoanaBuzilaxd a întrebat:

Cum sa compun singura un cantec bun in engleza? dau funda(lollaughing ):X:*

12 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Da'mi un PM cu IDul tau de yahoo si te ajut eu. Am ceva experienta.

| afterlife a răspuns:

T-r-e-b-u-i-e s-a gandesti! ai inteles?
laughing)))

| Zady a răspuns:

Iti sugerez sa il scrii in romana mai intai, dupa care il traduci si apoi incerci sa gasesti sinonime cat sa rimeze

| Twist a răspuns:

Bunahappy
Pt inceput ar trebui sa te gandesti despre ce sa fie.sa te bazezi pe sentimente.amintiri.sau fantezii!
Apoi...
Incearca sa le traduci in engleza incat sa aiba si sens si rim!
Nu e usor sa iti pui sentimentele pe hartie dar daca te straduiesti poti sa realizezi ceva chiar interesant si sa te distrezi facandul!
Poate mi'l trimiti si mie prin mesaj privat cand termini!:*
Succes!>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania m-am nascut pe saua unui porc din brate m-a dat jos si eu deatunti am invatat sa merg
eu nu aveam idee de asa surpriza
si asa am mers singura fara ajutor
dar intr-o zi am cazut si mama cu tata au venit repede si m-au luat si mau asezat in pat
deatunti nu am alergat nu m-am grabit nu nimic
R:oh sofica sunt cawboy vestit am cinci pistoale si doua pumnale.
soramea iar m-a luat devreme de la copi si asta este cantecul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pai mai intai gandeste-te despre ce sa fie... scrie refrenul si apoi concentreazate pe versuri in ele trebuie sa aiba un sens altfel nu o sa oti face mare lucru okz daca sti bine engleza si ai ureche muzicala vei ajunge sa faci ceva minunat. sper sa te ajuta poate mil dai si mie cand termini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy
pentru a compune un cantec mai exista si posibilitatea sa iei o idee dintr-o anumita carte si sa te inspiri din amintiri frumoase si sa cauti sa aiba rimawinking Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti mai multe cantecele traduci si vezi ce vers se potriveste cu altul si apoi le scrii undeva combinate

daca vrei sa ma contactezi nr meu e 0755570188 sau didivranceanu@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa stii ca si eu vreau sa aflu! Auzi? Mai bine te uti pe saitul asta www.versuri.ro si vezi multe cantece dupa aia iei un vers din fiecare si le combini! Vezi si tu ce iti iese! Bafta! Daca vrei sa ma contactezi intra pe ID-ul asta ioanademonte@yahoo.com aratamul si mie cand il termini! :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facind caca

| Ciocolataaaaaaaa a răspuns:

E greu sa faci un cantec eu am 4 ani de pian.am incercat sa fac unul dar nu am idee nu-mi vine nimica in mintelaughing si cat despre versuri e simplu daca te ajuti de un dictionar dar cel mai greu e sa faci notele asa cum trebuie.

| Alexandrutza_5396 a răspuns:

La cine ai dat funda?