| intrebaresiraspunss a întrebat:

Cum sa invetzi o melodie in engelza, daca nu stii engleza? Se poate asa ceva?happy

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Glumesti.Normal ca se poate.
Eu stiu melodii in araba si habar nu am araba.
Sau stiu melodii in euskera si nici de asta nu stiu.
Stiu in ebraica,chineza, etc.
Nu conteaza daca stii sau nu limba.
Intr-adevar este ceva mai greu de invatat, dar daca iti iei cuvintele si incerci sa le citesti in acelasi timp ce canta este mult mai usor.

4 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Eu cand eram mica mereu faceam asta.chiar daca unele cuvinte le inventam eu, sunau ca cele adevarate.Dar daca ai putea sa intelegi versurile ar fi ca un bonus

| chokingvictim a răspuns:

Fonetic.o fetita care a jucat in memoriile unei gheise si-a invatat replicile fonetic pentru ca nu stia engleza

| Luiza96 a răspuns:

Incearca sa o asculti de multe ori! Daca iti place o retii usor! Asa faceam si eu cand eram mai mica laughing Apoi daca e, poti incerca sa o canti! ( nu conteaza daca nu spui corect cuvinte... te obisnuiesti dupa 5-10 incercari).

| alexH a răspuns:

Intreab-o pe Inna, ea stie raspunsul. happy