| unoarecare2 a întrebat:

Ce carti v-au ajutat ca sa invatati engelza mai bine? Ma refer la cei mai de la inceput, care mai stiu un pic de engleza. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se recomanda lectura a oricarei carti in limba engleza, important e sa citesti cat mai mult. Te familiarizezi cu structura propozitiei, cuvinte si expresii noi

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Cum poti sa intelegi ceva daca nu cunosti vocabular?

| RAY a răspuns:

Degeaba citesti daca nu intelegi, ajutatul il face vocabularul, trebuie sa inveti cuvinte noi mereu sau pentru cei care invata Engleza recomand o carte de conversati, este extrem de utila sau ceva de iubire, familie, drama unde se regaseste mult vocabular perfect pentru limbajul zilnic